Łyżwiarski Puchar Świata w Hamar

Natalia Czerwonka zajęła ósme miejsce w wyścigu na 1500 m w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar. Karolina Bosiek została sklasyfikowana na 20 pozycji, a Kaja Ziomek na 500 m uplasowała się na 15. miejscu. To koniec rywalizacji w ramach piątego Pucharu Świata.

Natalia Czerwonka zajęła ósme miejsce w wyścigu na 1500 m w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Hamar. Karolina Bosiek została sklasyfikowana na 20 pozycji. Wśród mężczyzn w grupie A na tym samym dystansie mieliśmy dwóch reprezentantów- Zbigniewa Bródkę (1.48,63) i Marcina Bachanka (1.50,00). Dla tego drugiego był to debiut w grupie A. Panowie zajęli odpowiednio 16. i 19. lokatę.

Podczas niedzielnych zawodów w grupie A na 500m wystartował Artur Nogal, który z czasem 35,38 zajął 14. lokatę. Z powodu urazu z niedzielnej rywalizacji wycofał się Piotr Michalski. W niedziele na 1500m nie wystartował również Sebastian Kłosiński. Podczas sobotniego biegu na 1000m odnowiła mu się kontuzja biodra, z którą zmagał się na początku sezonu. Kłosiński nie wystartuje również w nadchodzących Mistrzostwach Świata w Inzell.

Wyniki niedzielnych konkurencji: kobiety 500 m