Łupem cieszyli się… kilkanaście minut

Legniccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy napadli na 17-latków. Jak się okazało, agresorami byli… 16-latkowie. Ich łupem padły przedmioty warte prawie 3 tys. zł.

Do rozboju doszło w nocy przy ul. Gałczyńskiego. Poszkodowani 17-latkowie przekonywali, że dwóch chłopców zagroziło im pobiciem, po czym zabrali telefony komórkowe, głośniki, saszetkę, worek, e-papierosy, pałkę teleskopową i pieniądze. Łupy były warte prawie 3 tys. zł. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą.

– Funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania miasta za sprawcami rozboju, w pewnym momencie zauważyli grupkę idących chłopców. Natychmiast zatrzymali radiowóz i przystąpili do legitymowania osób. W trakcie sprawdzania dwóch 16-latków, mundurowi ujawnili przy nich przedmioty pochodzące z rozboju, do którego doszło kilkanaście minut wcześniej na ulicy Gałczyńskiego w Legnicy – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Nieletni agresorzy trafili do policyjnej izby dziecka. Jak się okazało, jeden z nich miał już na swoim koncie podobne przestępstwa.

– Policjanci wydziału do spraw nieletnich i patologii wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nieletniego środka zapobiegawczego – informuje mł. asp. Ekiert.

O dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny, który już zastosował wobec jednego z rozbojarzy środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące chłopiec spędzi w schronisku dla nieletnich.

Dodaj komentarz