Lubińsko-polkowicki finał Okręgowego Pucharu Polski

_MG_7508Nie było niespodzianek w meczach półfinałowych Okręgowego Pucharu Polski. 10 maja 2017 roku na stadionie w Polkowicach zobaczymy miejscowy KGHM ZANAM, który pokonał Prochowiczankę a także rezerwy Zagłębia Lubin, które okazały się lepsze od drugiego zespołu Chrobrego Głogów.

Dość niespodziewanie w pierwszej godzinie spotkania w Prochowicach byliśmy świadkami wielu emocji, choć już w 4. minucie goście objęli prowadzenie. Ich radość trwała jednak jedynie do 25. minuty, gdy dość niespodziewanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki polkowiczan skierował Kochan. Kibice zgromadzeni na stadionie w pierwszej połowie zobaczyli jeszcze jedną bramkę, a jej autorem był Szuszkiewicz. Tego co działo się na początku drugiej części spotkania nie spodziewali się nawet chyba kibice Prochowiczanki. Podopieczni Jarosława Pedryca potrafili zepchnąć KGHM ZANAM Polkowice na własną połowę i strzelić wyrównującą bramkę. Chwilę później zareagował trener Dobi i na boisko wpuścił Bednarskiego i Konefała, co w połączeniu ze słabnącym prochowickim zespołem zakończyło się trzema bramkami dla gości, którzy ostatecznie wygrali 2:5 i awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski.

W drugim meczu półfinałowym, który rozegrany został w Głogowie miejscowe rezerwy Chrobrego przegrały z Zagłębiem II Lubin 0:2. Gole dla lubinian zdobywali Kacper Szymankiewicz oraz Damian Oko.