Lubińskie Betlejem, tym razem na rynku i w innej formie (WIDEO)

To będzie wyjątkowy kiermasz, który nastroi mieszkańców Lubina na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Będzie można napić się grzanego wina, skosztować pierogów czy gęsiny, a także kupić ozdoby lub prezenty świąteczne, wykonane przez rękodzielników. To jednak nie wszystko, co przygotowano w tym roku w ramach Lubińskiego Betlejem. Szczegóły w naszym materiale.

Lubińskie Betlejem w tym roku będzie miało nieco inną formę. Magię świąt mieszkańcy Lubina będą mogli poczuć odwiedzając rynek w dniach 6-12 grudnia. Kiermasz to tylko jedna z wielu atrakcji. Na rynku stanie ponad 20 domków świątecznych.

Będzie oczywiście rękodzieło, ale oprócz tego artykuły spożywcze. Także takie artykuły, które jeszcze na kiermaszu bożonarodzeniowym dotychczas nie były, bo będziemy mieli takie stoisko, na którym będzie można skosztować kartaczy tudzież kiszki ziemniaczanej a przyjedzie ten kiermasz do mnie z Podlasia – informuje Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie.

Nie zabraknie również stoisk z góralskimi oscypkami i żurawiną, wyrobami mięsnymi oraz słodkościami w zdrowej wersji, bo bez cukru czy laktozy. Będzie można napić się również grzanego wina oraz kupić ozdoby świąteczne lub wyjątkowe upominki. Muzyka będzie umilała czas. Na scenie zaprezentują się zespoły i soliści. 6 grudnia zaplanowano także atrakcję dla dzieci. Będzie rozdający w imieniu rodziców prezenty Mikołaj, a także uroczyste odpalenie choinki z udziałem Narodowej orkiestry Dętej oraz Liceum Salezjańskiego, żywa szkopka oraz niespodzianka od Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Będzie teatr Formy z Wrocławia ze sztuką „Opowieść Lalek z Betlejem”. Mogę zdradzić, że takie ogromne lalki pojawią się w rynku z całą prezentacją świąteczną – dodaje Miklis.

Na mieszkańców czekają również warsztaty przygotowane przez Muzeum Historyczne w Lubinie, podczas których, będzie można przygotować figurki bożonarodzeniowe, ozdoby na choinkę lub zimę w słoiczku. Zwieńczeniem Lubińskiego Betlejem będą Moto-Mikołaje, którzy pojawią 12 grudnia na lubińskim rynku. Ponieważ święta to wyjątkowy i magiczny czas, organizatorzy chcieliby zachęcić lubinian do niesienia pomocy. Podczas lubińskiego Betlejem będzie prowadzona zbiórka karmy dla zwierząt. Lubiński rynek mogą więc wypełnić… prawdziwi Mikołaje.

Material wideo poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=CIW19E6igXM&t=1s

Dodaj komentarz

*

code