Opublikowany: czw, Lut 20th, 2020

Lubińscy weterani mają swój sztandar

Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Lubinie otrzymał swój sztandar. W uroczystościach wzięli udział członkowie związku oraz zaproszeni przedstawiciele samorządu. Była to także okazja do wręczenia medali i dyplomów.

Związek Weteranów i Rezerwistów WP im. Tadeusza Kościuszki to jeden z sześciu związków kombatanckich na terenie powiatu lubińskiego.

– To dla nas wielka uroczystość. Jako związek istniejemy na ziemi lubińskiej od 20 lat. Nadanie sztandaru jest połączone z tymi obchodami. Chcemy uroczyście obchodzić wszystkie święta, rocznice państwowe i regionalne i wiele innych okazji ze sztandarem. Już wiem, że będą nam towarzyszyć uczniowie klas mundurowych III Liceum Ogólnokształcącego. Będziemy wspólnie godnie reprezentować nasz zarząd, oraz instytucje samorządowe, gdyż na sztandarze mamy godła miasta i starostwa. Na co dzień będzie się on znajdował w specjalnej gablocie, gdzie są inne sztandary skupione wokół rady kombatantów – mówi Jerzy Szcześniak – prezes Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Tadeusza Kościuszki w Lubinie.

Jerzy Szcześniak

Podczas uroczystości przyznano również złote, srebrne i brązowe krzyże za zasługi dla związku oraz pamiątkowe dyplomy.

– Sztandar to symbol męstwa, chwały, honoru i godności – mówił wręczając sztandar i odznaczenia Krzysztof Majer z Zarządu Głównego Związku Weteranów i Rezerwistów WP.

– Współpracujemy ze związkiem i bardzo się z faktu nadania sztandaru cieszymy. Sztandar już podczas Bitwy pod Grunwaldem był ważnym symbolem i tak pozostało do dnia dzisiejszego –  dodaje Wilhelm Kasperski, przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów.

Sztandar udało się sfinansować dzięki pomocy sponsorów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..