LUBIN/ŚCINAWA. Rozbój o spodnie

zatrzymany 2Miał brudne spodnie, więc postanowił ściągnąć z kogoś czyste. Dwóch mieszkańców Lubina pobiło mężczyznę, by zabrać mu spodnie. W chwili zatrzymania mieli po blisko 2 promile alkoholu w organizmach. Grozi im do 5 lat więzienia.

– Cała historia zaczęła się dość niewinnie. Mieszkaniec Lubina pojechał do Ścinawy odwiedzić rodzinę. Gdy już u nich był do tego samego mieszkania przyszło dwóch innych mężczyzn. Również mieszkańców Lubina. W pewnym momencie jeden z nich stwierdził, że ma brudne spodnie, więc zażądał od pokrzywdzonego, aby ten zdjął swoje i mu je oddał, bo on w brudnych chodził nie będzie. Lubinianin odmówił. To nie spodobało się sprawcom. Obaj zaatakowali pokrzywdzonego uderzając pięściami i kopiąc po całym ciele, po czym zdjęli mu spodnie i uciekli z mieszkania – relacjonuje Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin.

Sprawców poszukiwali policjanci z Komisariatu w Ścinawie.

– Gdy funkcjonariusze sprawdzali pobliski teren zauważyli ruszające się zarośla, co zwróciło ich uwagę. Jak się okazało w nich ukryli się mężczyźni, którzy dokonali kradzieży spodni. Czy ich nerwowe zachowanie było spowodowane strachem czy w tym momencie jeden z nich przebierał spodnie nie ustalono – dodaje Pociecha.

Mężczyźni w wieku 18 i 22 lata staną przed sądem. Odpowiedzą za kradzież i pobicie.  

DRM/ FOT. ARCHIWUM POLICJI

Dodaj komentarz