LUBIN/PARYŻ. Kubot kontra Gulbis

kubot

Łukasz Kubot spotka się w I rundzie wielkoszlemowego French Open z Ernestsem Gulbisem. W 2011 roku Łotysz pokonał lubinianina w Tokio, a w obecnym sezonie powtórzył ten wyczyn w Ad-Dausze.

Jeśli Łukasz zwycięży rozstawionego z numerem 18. Łotysza, to w II rundzie czekać go może starcie z Julienem Benneteau. Następnymi przeszkodami reprezentanta Polski mogą już być Michaił Jużny oraz Roger Federer, który jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem w trzeciej ćwiartce.

Kubot na kortach Rolanda Garrosa zaprezentuje się po raz siódmy w karierze. W swoim debiucie w 2007 roku przegrał już w I rundzie eliminacji i była to jedyna sytuacja, gdy lubinianin odpadł w kwalifikacjach. W latach 2009-2010 stoczył zacięte pojedynki z Viktorem Troickim oraz Josselinem Ouanną, lecz nie odniósł pierwszego zwycięstwa w głównej drabince. Dopiero w 2011 roku dotarł do III rundy, a wynik ten powtórzył także 12 miesięcy późnej, kiedy to szansy na mecz z Rogerem Federerem pozbawił go David Goffin. W zeszłym sezonie Kubot uległ w trzech setach Benoitowi Paireowi w 1/32 finału.

 

Dodaj komentarz