W Lubinie działał nielegalny salon gier

W Lubinie zlikwidowano nielegalny salon gier hazardowych. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty do gry.

Do tej pory nielegalne automaty najczęściej znajdowane były w Złotoryi i Jaworze. Teraz okazało się, że podobnie niezgodną z prawem działalność prowadził salon w Lubinie.

– Na miejscu przeprowadzono eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Urządzenia zabezpieczyli funkcjonariusze Delegatury Krajowej Administracji Skarbowej w Legnicy, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Zabezpieczono cztery automaty o wartości 48 tys. zł oraz 6 tys. zł gotówki.

– Zgodnie z kodeksem karnoskarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz grzywna do 100 tysięcy złotych za każde urządzenie. Zapłacić może ją nie tylko osoba stawiająca maszynę, ale także właściciel lokalu, w którym automat stoi – wyjaśnia policjantka.

źródło: Lubin.pl; fot. Pixabay

  1. sukces? w Lubinie wg. Izby Gospodarczej tej branzy jest ok. 23 nielegalnych punktow z automatami do gier. I prosz enie nazywajie tego kasynami…

Dodaj komentarz