Opublikowany: pt, Wrz 13th, 2019

Lubinianka w „Szansie na sukces” w telewizyjnej Dwójce!

Na casting poszła z marszu, właściwie przypadkiem, a po miesiącu okazało się, że wystąpi w „Szansie na sukces” w TVP 2 i ma szansę reprezentować Polskę w konkursie Eurowizja Junior! Lubinianka Oliwia Stefanowska już w najbliższą niedzielę, 15 września, zaprezentuje się widzom, śpiewając jedną z piosenek Blue Cafe.

Oliwię, na co dzień uczącą się w szóstej klasie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, będzie można zobaczyć w najbliższym odcinku „Szansy na sukces”, który zostanie wyemitowany w telewizyjnej Dwójce w niedzielę o godzinie 15.15.

Lubinianka, tak jak konkurująca z nią szóstka młodych wokalistów, zmierzy się z repertuarem Blue Cafe. To członkowie tego zespołu wybiorą zresztą zwycięzcę odcinka, który trafi do finału. Pierwszego finalistę, a właściwie finalistkę poznaliśmy w ubiegłą niedzielę, kiedy to dzieci śpiewały piosenki Majki Jeżowskiej. Dołączy jeszcze trzecia osoba z odcinka z udziałem Papa D, który przed nami. Widzowie w głosowaniu SMS zadecydują, które z tej trójki dzieci będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizja Junior.

Oliwia nie będzie miała łatwego zadania, ponieważ będzie rywalizować m.in. z uczestnikami programu „The voice kids”: Zuzią Janik, Oliwią Kopiec i Viki Gabor.

– Najbardziej obawiałam się angielskich piosenek, a czekałam na polskie, które lubię, na przykład „To ty” – mówi lubinianka.

Jej mama Danuta Stefanowska przyznaje, że córka musiała się nauczyć wszystkich wybranych przez producentów piosenek Blue Cafe. Formuła programu pozostaje bowiem niezmieniona – prowadzący losuje piosenkę, którą musi wykonać uczestnik.

Na nagranie programu dziewczynka pojechała z mamą i ciocią. – Musiałyśmy przygotować trzy stylizacje, z których producenci mieli wybrać jedną, w której Oliwia wystąpi – zdradza nieco kulisy przygotowań do programu mama Oliwii.

– Najbardziej mnie zaskoczył make-up. Potem długo się trzymał. I te wszystkie kamery – uśmiecha się Oliwia, przyznając, że najbardziej cieszy się, że udało jej się poznać tylu wspaniałych ludzi. – Z innymi uczestnikami programu wciąż mam kontakt – dodaje.

Dla lubinianki udział w takim przedsięwzięciu to wielka przygoda, jednak podchodzi do tego zdroworozsądkowo i na luzie. Lubi śpiewać, ale jak mówi, w przyszłości chciałaby zostać raczej weterynarzem – śpiewającym weterynarzem. Nie wiąże więc przyszłości z karierą sceniczną.

– Oliwia bierze, to co daje jej los. Cieszę się, że podchodzi do tego w ten sposób. Cała rodzina ją zresztą wspiera – mówi mama dziewczynki.

A jak uczennica lubińskiej podstawówki trafiła do „Szansy na sukces”?

– Jadąc na urlop przejeżdżaliśmy przez Kraków. Oliwia wyszukała, że odbywa się tam casting do „Szansy na sukces. Opole” i powiedziała, że chciałaby spróbować. Poszła na przesłuchania z marszu. Zaśpiewała jedną piosenkę a capella, a drugą z akompaniamentem z pendrive, którego zawsze nosi przy sobie. Przez miesiąc nic, a potem zadzwoniono do nas z telewizji, że chcieliby, by wzięła udział w „Szansie” i eliminacjach do Eurowizji Junior – uśmiecha się pani Danuta.

Dla Oliwii nie był to pierwszy publiczny występ, choć jeszcze nigdy nie prezentowała się w ogólnopolskiej telewizji i przed tak liczną publicznością. Od 2015, kiedy po raz pierwszy sięgnęła po Złotką Nutkę w konkursie wokalnym lubińskiej Muzy, śpiewa na różnych scenach i zdobyła wiele nagród.

– Zaczęło się spontanicznie. Moja pani z koła teatralnego Krystyna Gorzelnik zaszczepiła we mnie ten talent. W 2015 roku poszłam na pierwszy konkurs, na Złotą Nutkę, wygrałam i od tamtej pory biorę udział w różnych konkursach – wspomina dziewczynka.

Wygrała też między innymi Lubiński Przegląd Twórczości Czesława Niemena czy Międzynarodowy Festiwal Talentów Żywiec. Zdobyła wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dolnośląska Nutka w Bielawie. To samo osiągnięcie powtórzyła podczas festiwalu Rozśpiewane Nutki. A przed nią w październiku Ogólnopolski Festiwal Piosenek Eleni w Bielawie.

Oliwia nie tylko śpiewa, ale i recytuje. Jest finalistką Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia, dzięki czemu weźmie udział w nagraniu płyty z bajkami i piosenkami dla dzieci.

Co ciekawe, Oliwia dopiero od tego roku zaczęła regularną naukę śpiewu i technicznie kształci swój głos pod profesjonalną opieką Oksany Terefenko z Wrocławia. Dziewczynka uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie, ale tam uczy się w klasie… fortepianu.

Już samo zaproszenie do „Szansy na sukces” zaowocowało tym, że lubinianka zyskała opiekę impresariatu TVP, więc kto wie, być może zobaczymy ją w innych dziecięcych projektach ogólnopolskiej telewizji. Trzymamy kciuki!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..