Lubinianin wyłudzał VAT. Michał S. stanie przed sądem (WIDEO)

Lidia Tkaczyszyn

Lubinianin Michał S. stanie przed sądem –  zdecydowali śledczy. Mężczyzna prowadził firmę z materiałami budowlanymi, a według prokuratury w porozumieniu z innymi firmami wystawiał fikcyjne faktury zakupu i sprzedaży materiału, co miało służyć wyłudzaniu nienależnego zwrotu podatku VAT.

– Prokurator oskarża Michała S. o posłużenie się w celu zaewidencjonowania w systemach księgowych nierzetelnymi fakturami VAT dotyczącymi zakupu materiałów budowlanych – tłumaczy Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Zarzuca mu się wystawianie na rzecz innych podmiotów nierzetelnych faktur VAT, które nie dokumentowały faktycznie przeprowadzonych transakcji, i udzielenie w ten sposób pomocnictwa tym podmiotom w dokonaniu oszustwa podatkowego oraz narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku VAT w łącznej kwocie dwóch milionów złotych.

Prokuratura ustaliła, że lubinianin dopuszczał się oszustw w porozumieniu z ponad 20 firmami na terenie całego kraju. Wobec innych nieuczciwych przedsiębiorców również toczą się postępowania.

Akt oskarżenia przeciwko Michałowi S. został skierowany do Sądu Rejonowego w Lubinie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..