Lubinianin kradł kosmetyki w Polkowicach

Złodziej wybiegł z jednego z polkowickich sklepów ze skradzionymi kosmetykami, ale wtedy zobaczył go policjant i choć był już po służbie, natychmiast interweniował. Sprawcą okazał się mieszkaniec Lubina.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z drogerii w Polkowicach.

– Policjant wydziału kryminalnego będąc w czasie wolnym od służby zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę – informuje sierż.szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Spod jego kurtki wystawały zabrane ze sklepowych półek produkty. Funkcjonariusz od razu rozpoznał w uciekającym znanego mu osobiście mężczyznę, który był już typowany do spraw związanych z sklepowymi kradzieżami.

Sprawca, jak się okazało 32-letni lubinianin, został zatrzymany, a skradziony towar o wartości 1320 złotych wrócił do sklepu.

– Po wnikliwej pracy polkowickich śledczych i analizie zgromadzonego materiału dowodowego okazało się, że dzień wcześniej ten sam mężczyzna również był „klientem” tego samego sklepu i tak samo jak w opisywanym przypadku, jego łupem padły wtedy kosmetyki – dodaje Przemysław Rybikowski.

Mieszkaniec Lubina usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..