Opublikowany: wt, Wrz 22nd, 2020

Lubinianie walczą o półfinał

Górnik Lubin z Orkanem Szczedrzykowice i Zagłębie II Lubin ze Zrywem Kłębanowice. Lubińskie zespoły powalczą o awans do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Lubinie. Na stadion Górnika zawita Orkan Szczedrzykowice. Lubinianie są liderem rozgrywek legnickiej klasy okręgowej z bilansem sześciu zwycięstw i jednego remisu w siedmiu meczach.

Rywale występują w IV Lidze Koleje Dolnośląskie. Orkan Szczedrzykowice w dziewięciu meczach zgromadził 13 punktów i zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Rywale Górnika wygrali 4 mecze i 4 przegrali, natomiast w jednym podzielili się punktami z przeciwnikiem.

– Mecz jest wyczekiwany i na pewno będzie w nim walka. Niestety przez to, że gramy dość często i to na dwóch frontach mamy naprawdę sporo kontuzji. Nie składamy jednak broni i na pewno w tym meczu będziemy chcieli powalczyć. My nie będziemy faworytem, bo rywal jest liga wyżej i plasuje się w środku tabeli. Jesteśmy dobrej myśli, tym bardziej, że udało nam się na to spotkanie pozyskać sponsora w postaci Koleje Dolnośląskie S.A. – mówi Piotr Marczuk, prezes ZZPD Górnik Lubin.

We wcześniejszej fazie rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski Górnik bez problemów odprawił z kwitkiem Górnika Złotoryja, wygrywając 4:1. Orkan wygrał minimalnie z Kuźnią Jawor 1:0.

Drugi lubiński zespół, który występuję na tym etapie rozgrywek jest już zdecydowanym faworytem w swoim meczu. Rezerwy Zagłębia Lubin, które typowane są do końcowego triumfu zmierzą się na wyjeździe ze Zrywem.

Mecze w Lubinie i Kłębanowicach rozpoczną się o godzinie 16:30. W pozostałych parach Sparta Rudna zmierzy się z rezerwami Miedzi Legnica, a Zawisza Serby podejmować będzie drugą drużynę Chrobrego Głogów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..