LUBIN/GŁOGÓW. Jadą na mistrzostwa!

pl

Sobota była wyjątkowym dniem dla polskiej piłki ręcznej. Zarówna kadra żeńska, jak i męska awansowały na imprezy rangi mistrzowskiej!

Najpierw na parkiet w czeskim Brnie wybiegły kadrowiczki. Biało-czerwone musiały wygrać w Czechach i to wygrać różnicą przynajmniej trzech bramek. Zaczęło się po myśli Polek. Pierwsza połowa to doskonała gra naszej reprezentacji, która do przerwy prowadziła różnicą aż sześciu bramek. W drugiej połowie rywalki zniwelowały straty do dwóch bramek, ale w nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone, dzięki czemu awansowały na Mistrzostwa Europy! Cegiełkę do awansu dołożyły zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które występowały w eliminacjach.

Nie mniej emocji było również w Magdeburgu, gdzie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych grała z Niemcami. Po jednobramkowej wygranej na własnym parkiecie biało-czerwoni jechali z zamiarem wygranej, co nie było łatwym zadaniem. Polacy pokazali jednak wolę walki i wiarę we własne umiejętności do samego końca. Pomimo, że do przerwy przegrywali różnicą czterech bramek, potrafili odwrócić losy rywalizacji i po raz drugi wygrać z Niemcami. Polska zagra na Mistrzostwach Świata w Katarze! W kadrze podczas eliminacji byli Jakub Łucak z Chrobrego Głogów i Wojciech Gumiński z Zagłębia Lubin.

Czechy – Polska 22:25 (10:16)

Czechy – Ranikova, Satrapova, Mullnerova – Knedlikova 1, Keclikova 3, Chrenkova, Salcakova, Ruckova, Kutlvarsova 7, Vitkova 4, Hrbkova, Luzumova 4, Sterbova, Crnova 3, Selucka, Adamkova.

Polska: Czarna, Gapska – Stachowska, Niedźwiedź, Siódmiak 2, Gadzina, Gęga, Grzyb 2, Kudłacz 8, Janiszewska, Drabik, Zalewska 5, Wojtas 5, Kulwińska 3, Byzdra.

Niemcy – Polska 28:29 (14:10)

Niemcy: Heinevetter, Bitter – Kneer, Gensheimer 7 (2), Sellin, Wiencek, Danner, Glandorf 7, Pekeler 2, Groetzki 2, Allendorf, Weinhold 3, Kneule 2, Kraus 4, Faeth 1, Haass.

Polska: Szmal, Wyszomirski – Lijewski 3, Gliński 1, Bielecki 7, Wiśniewski 1, B. Jurecki 4 (3), M. Jurecki 5, Grabarczyk, Syprzak 1, Daszek 3, Łucak, Masłowski, Orzechowski, Szyba, Chrapkowski 4.

Fot. Adam Michalik

Dodaj komentarz