LUBIN. Związkowcy wzywają do bojkotu Lidla.

IMG_1711 Przed sklepami sieci Lidl w Lubinie, podobnie jak w całej Polsce związkowcy rozdawali dziś ulotki. Jednocześnie namawiali przechodniów i klientów sklepu, aby nie robić w nim zakupów. Dzisiejsza akcja jest początkiem długofalowej kampanii protestacyjnej.

Związkowcy z Zagłębia Miedziowego włączyli się do ogólnopolskiego protestu przeciwko zwolnieniu dyscyplinarnemu przewodniczącej „Solidarności” w sieci Lidl. W styczniu 2013 roku pracownicy założyli organizację NSZZ „Solidarność”.

– Przez cały czas zarząd spółki prowadził działania mające znamiona szykanowania działalności związkowej- mówi Jan Pazdur z NSZZ „Solidarność” Zagłębie Miedziowe.

W grudniu ub. roku przewodnicząca i wiceprzewodniczący związków zostali zwolnieni z pracy dyscyplinarnie. Powodem wyrzucenia z pracy miał być udział tych osób w akcjach protestacyjnych, które zarząd uznał za nielegalne.IMG_1722

– Domagamy się przywrócenia do pracy zwolnionych pracowników, utworzenia funduszu socjalnego, zwiększenia zatrudnienia, poprawy warunków pracy i lepszego wynagrodzenia- dodaje Jan Pazdur.

Dzisiejsza akcja pod nazwą „ W lutym nie kupujemy w Lidlu!” to zaledwie pierwszy etap akcji przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych.

 

SZAT/fot.DRM

Dodaj komentarz