LUBIN. Znamy kandydatów do rady miejskiej

rfO północy upłynął termin zgłaszania kandydatów do rady miejskiej w Lubinie. 10 kwietnia w wyborach uzupełniających skład rady po śmierci Andrzeja Górzyńskiego mieszkańcy wybiorą jedną z siedmiu osób.

Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Szczepaniaka zgłosił kandydaturę Krzysztofa Szczepaniaka. KWW Oleg Herejczak również zgłosił samego Olega Herejczaka. Nazwa komitetu nie zawsze jednak wskazuje na osobę potencjalnego radnego – w imieniu KWW Józefa Bobera o miejsce w radzie będzie zabiegać Czesława Blaut, a w przypadku KWW Robert Raczyński Lubin 2006 – Tomasz Górzyński, syn zmarłego niedawno przewodniczącego rady Andrzeja Górzyńskiego.

Kandydatem KWW Samorządowa Prawica jest Krzysztof Lis, natomiast komitet wyborców PSL w Lubinie reprezentuje Leszek Telatyński.

Nazwisko zgłoszone przez Kukiz`15 jest wynikiem przeprowadzonej przez komitet prawdziwej rekrutacji na kandydata na radnego. Przedstawiciele komitetu otrzymali aplikacje od 17 osób, z których na rozmowę kwalifikacyjną zaprosili dwanaście. Spośród nich wybrana została Mariola Kosenko-Strojewska.

Wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną w okręgu nr 1, który reprezentował radny Górzyński. Okręg ten podzielony jest na dwa obwody:

Nr 1 – ulice: Cmentarna, Lotników, Skłodowskiej-Curie od 16 do 18 numery parzyste, Skłodowskiej-Curie od 19 do 35, Spółdzielcza, Szkolna, Willowa, Żwirki i Wigury.

Nr 2 – ulice: Deyny, Górskiego, Kaletnicza, Komara, Księginicka, Kusocińskiego, Malinowskiego, Małomicka, Miroszowicka, Rzemieślnicza, Rzeźnicza, Skolimowskiej, Słowiańska, Spacerowa, Ścinawska, Ślusarskiego, Zielona.

Dodaj komentarz

*

code