LUBIN. Zawodowi bokserzy w Lubinie

20150123-wsb-banerPierwsze walki w ramach V sezonu ligi zawodowej World Series of Boxing na polskich ziemiach odbędą się w hali widowiskowo-sportowej w Lubinie. Już 23 stycznia o godzinie 20:00 pięściarze Rafako Hussars Poland rozpoczną rywalizacje z Astana Arlans Kazachstan.

Tydzień wcześniej biało-czerwoni na wyjeździe zmierzą się z Puerto Rico Hurricanes. Potem rywalizacja przeniesie się do Lubina. Mecz na Dolnym Śląsku zostanie rozegrany w 5 kategoriach wagowych – w Lubinie odbędą się walki w wagach -52 kg, -60 kg, -69 kg, -81 kg, +91 kg. Bardzo możliwe, że w zespole Rafako Hussars Poland zadebiutuje pierwszy reprezentant Niemiec i Irlandii, tj. Hamza Touba (-52 kg) i Stephen Donnelly (-69 kg). O miejsce w składzie rywalizują – odpowiednio – z Grzegorzem Kozłowskim i Rafałem Perczyńskim. Trenerzy ogłoszą skład najwcześniej za 2 tygodnie.

Dla podopiecznych Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego będzie to już kolejne spotkanie z Astana Arlans Kazachstan. W poprzedniej rywalizacji, na początku 2014 roku w Wyszkowie, lepsi okazali się Kazachowie, którzy pokonali Polaków 1:4.

Spotkanie z Kazachami, którzy są jednym z faworytów będzie z całą pewnością nie lada gratka dla lubinian. Mecz z jednym z faworytów ligi – Kazachami rozegrany zostanie w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28B. Bramy zostaną otwarte godzinę wcześniej, o 19:00. Wejściówki w cenie 20 zł są dostępne na abilet.pl.

Dodaj komentarz