LUBIN. ZAKSA zmiażdżona przez Cuprum

PA3_6916Po raz drugi w tym sezonie siatkarze Cuprum Lubin pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Tym razem podopieczni Gheorghe Cretu nie pozostawili żadnych złudzeń swojemu rywalowi i rozbili go na własnym parkiecie 3:0. Po raz kolejny bardzo dobre zawody zagrał Szymon Romać, który został MVP spotkania.

Jako pierwsi w sobotnim meczu punkty zdobyli goście, jednak bardzo szybko odpowiedział na nie Szymon Romać. W początkowej fazie gry obydwa zespoły myliły się także na zagrywce. Tak było do momentu, w którym w polu serwisowym znaleźli się Ivan Borovnjak oraz Dmytro Paszycki. Ich bardzo dobre zagrania pozwoliły lubinianom na odskoczenie na trzy punkty. Kędzierzynianom udało się co prawda w pewnym momencie odrobić straty po dwóch asach serwisowych Michała Ruciaka, jednak podobnymi zagraniami popisywali się także zawodnicy Gheorghe Cretu dorzucając przy tym także bardzo dobrą grę w bloku, dzięki czemu pierwszą partię Cuprum wygrało do dziewiętnastu.

Obraz drugiej partii był podobny do pierwszej. Znów lubinianie szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie a następnie goście doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu w Lubinie trwała walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe prowadzenie niż te, o wysokości zaledwie dwóch oczek. W końcówce wojnę nerwów wygrali zawodnicy Cuprum, którzy  popełnili zdecydowanie mniej błędów i w Lubinie było już pewne, że gospodarze tego wieczoru zainkasują co najmniej jeden punkt.

Jeszcze lepiej niż dwie poprzednie odsłony  drużyna trenera Cretu rozpoczęła trzecią, w której w krótkim czasie wypracowała sobie przewagę o wysokości sześciu oczek. Cuprum Lubin czerpało z gry dużą radość i niebawem, po asie serwisowym Szymona Romacia prowadziło już 10:2! W szeregach ZAKSY widać było natomiast duże zdenerwowanie i bezsilność. Beniaminek bezlitośnie punktował grającego fatalnie w przyjęciu rywala i tuż przed końcem prowadził 20:9. Tylko kataklizm mógł lubinianom odebrać zwycięstwo w sobotnim meczu. Wynik pojedynku ustalił Dmytro Paszycki. Nagrodę MVP zasłużenie otrzymał Szymon Romać.

Dzięki zwycięstwu nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle lubinianie awansowali na szóste miejsce w tabeli Plus Ligi

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:19, 25:22, 25:16)

Cuprum: Paszycki, Romać, Borovnjak, Łomacz, Kadziewicz, Trommel, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz.

ZAKSA: Kooy, Ruciak, Van Dijk, Gladyr, Zagumny, Kaźmierczak, Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz, Witczak, Loh, Rejno.

MVP: Szymon Romać (Cuprum)

Widzów: 3520.

fot. Paweł Andrachiewicz

Dodaj komentarz