LUBIN. Zagłebie zostaje w Superlidze!

PA3_6916Zagłębie Lubin pokonało Nielbę Wągrowiec i utrzymało się w PGNiG Superlidze Mężczyzn!

Zaczęło się od szybkiego 2:0 dla miedziowych, jednak trzy kolejne bramki były autorstwa zawodników w żółto-czarnych strojach. Podopieczni Jerzego Szafrańca chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie i tak też zrobili. Kolejne bramki Wojciecha Gumińskiego i petarda Faruka Halilbegovica sprawiły, że po kwadransie było 6:4 dla gospodarzy. Niski wynik można zawdzięczać dobrej obronie i udanym interwencjom bramkarzy. Patryk Małecki obronił karnego i kilka 100-procentowych sytuacji w wykonaniu Nielby. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego wykorzystali grę w przewadze i mieliśmy remis po 6. Kiedy lubinianie grali w komplecie wszystko wróciło do normy. Kolejnego karnego obronił „Mały”, jego koledzy wykorzystywali dogodne sytuacje i na osiem minut przed końcem pierwszej połowy było 9:6. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec Nielby. Wskazówki Zbigniewa Markuszewskiego przyniosły efekt w postaci zniwelowania strat do jednej bramki. Jeszcze przed przerwą efektowną akcję gospodarzy zakończył Halilbegović i do przerwy mieliśmy 13:11.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli miedziowi, jednak wciąż nie mogli wyjść na wyższe prowadzenie. Lubinianie, choć grali lepiej nie potrafili pokonać granicy trzech bramek przewagi. Nielba cały czas trzymała dystans do miedziowych, walczyła dzielnie o korzystny wynik. W końcu udało się na pięć minut przed końcem, kiedy było 27:23. W tym momencie było po meczu.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Nielba Wągrowiec 30:24 (13:11)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Michałów 3, Stankiewicz 4, Gumiński 6, Przysiek 2, Kużdeba, Marciniak , Macharashvili 9, Szymyślik 2, Halilbegović 2, Wolski, Paluch, Czuwara 2, Nowakowski.

Nielba: Konczewski – Tórz 2 , Świerad 5, Gąsiorek 6, Kamyszek , Smoliński 1, Oliferchuk 3, Widziński , Pietrzkiewicz , Biniewski 1, Skrzypczak 2, Pawlaczyk 1, Tarcijonas 3.

Sędziowie: Michał Kopiec, Marcin Zubek, Delegat ZPRP: Ryszard Klimowicz.