LUBIN. Zagłębie zaczyna walkę o utrzymanie

LH1-204140

W środę zespoły PGNiG Superligi Mężczyzn rozpoczną grę w play-off i play-out. Walkę o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej miedziowi rozpoczną meczem z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Lubinianie kolejny sezon byli o krok od zajęcia ósmego miejsce, gwarantującego udział w fazie play-out i uniknięcia batalii o utrzymanie. Znów zabrakło tylko jednego punktu, ale to już historia. Teraz trzeba skupić się na grze w fazie play-out, do której Zagłębie znów przystąpi z najlepszej możliwej pozycji.

W rundzie zasadniczej miedziowi zgromadzili najwięcej punktów z zespołów walczących o utrzymanie. Podopieczni Jerzego Szafrańca mają cztery „oczka” przewagi nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i Gwardią Opole oraz aż dziewięć nad zamykającym stawkę KPR-em Legionowo. Dzięki najlepszej pozycji wśród zespołów, walczących o utrzymanie lubinianie będą mieli handicap w postaci rozgrywania dwóch pierwszych meczów play-out na własnym parkiecie.

Na pierwszy ogień pójdzie zespół Piotrkowianina, który przez wielu skazywani był na spadek jeszcze w trakcie rundy zasadniczej. Ekipę z Piotrkowa odmienił jednak Rafał Kuptel, pod wodzą którego Piotrkowianin zaczął grać dużo lepiej i złapał sporo punktów, bezcennych w walce o utrzymanie.

W obecnym sezonie Zagłębie i Piotrkowianin grały ze sobą dwukrotnie. Miedziowi nie zdołali odnieść zwycięstwa. W trzeciej kolejce w Lubinie padł remis 28:28, w rundzie rewanżowej w Piotrkowie Trybunalskim górą byli gospodarze, wygrywając 35:27.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, 16.04.2014, godz. 20:00.

Dodaj komentarz