LUBIN. Zagłębie w półfinale!

LH1-207703

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin tym razem nie dały najmniejszych szans zawodniczkom Olimpii-Beskid Nowy Sącz i awansowały do półfinału play-off.

Katerina Dubajova rzuciła bramkę, jako pierwsza. Chwilę później odpowiedziała Karolina Semeniuk-Olchawa, a w piątej minucie po kolejnej bramce „Semeny” było 2:1. W ósmej minucie rozgrywająca miedziowych i reprezentacji Polski miała na swoim koncie już trzy trafienia, przy wyniku 4:3. W 13. minucie również Katerina Dubajova miała na swoim koncie trzy trafienia. Wówczas był remis po 5. Na dwie bramki lubinianki „uciekły” w 18. minucie, kiedy rzut karny pewnie wykorzystała Karolina Semeniuk-Olchawa. siedem minut później podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 16:6, zdobywając dziesięć bramek z rzędu! Przyjezdne starły się jak mogły, ale znakomicie między słupkami spisywała się Monika Maliczkiewicz. Do przerwy Olimpia zdobyła tylko siedem bramek, Zagłębie aż 17.

W drugiej połowie trwało punktowanie rywalek. Lubinianki pokazały, że środowa przegrana była tylko wypadkiem przy pracy. Już osiem minut po wznowieniu gry o czas poprosiła Lucyna Zygmunt. Nic w tym dziwnego gdyż w tym czasie jej drużyna zdobyła tylko jedną bramkę, przy sześciu trafieniach miedziowych. Najjaśniejszą postacią na parkiecie była „Semena”, która po 42. minutach miała na swoim koncie aż 11 trafień z 26. całej drużyny! Granicę dziesięciu bramek przyjezdne przekroczyły dopiero na kwadrans przed końcową syreną, kiedy rzut karny wykorzystała Agnieszka Leśniak. Miedziowe wygrały 33:15 i awansowały do kolejnej rundy.

MVP spotkania została Karolina Semeniuk-Olchawa.

W półfinale play-off KGHM Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się z Vistalem Gdynia, który w rywalizacji do dwóch zwycięstw pokonał 2:0 AZS Energę Koszalin.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:15 (17:7)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 6, Piekarz, Pałgan, Semeniuk-Olchawa 13, Obrusiewicz, Paluch 1, Jelić 3, Lalewicz 1,
Piechnik 3, Walczak 1, Pielesz 5.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek, Wawrzynkowska – Płachta, Leśniak 3, Gadzina, Figiel 1, Szczecina 4, Maślanka, Dubajova 3, Olszowa 2, Masna 2.

Sędziowie: Rafał Puszkarski, Arkadiusz Sołodko, Delegat ZPRP: Jarosław Szynklarz
Widzów: ok 300
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2:1 dla Zagłębia

 

fot. Łukasz Haznar

 

Dodaj komentarz