LUBIN. Zagłębie w końcu wygrywa

PA2_0888

W meczu 6. kolejki rozgrywek 1. ligi Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:1. Mimo, że Miedziowi jako pierwsi stracili gola, to nie poddali się i dzięki bramkom Aleksandra Kwieka i Michala Papadopulosa wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca i do Lubina przywiozą trzy punkty.

Od pierwszych minut emocji nie brakowało. Zarówno siedlczanie jak i zawodnicy Zagłębia wykazywali inicjatywę strzelecką, wyprowadzali groźne kontry i posyłali kąśliwe zagrania… lecz piłka przez dłuższą fazę spotkania nie znajdywała drogi do bramki. Wynik spotkania w 55 minucie otworzył Michał Grudniewski, wyprowadzając siedlczan na zasłużone prowadzenie. Lubinianom wystarczyło jednak dziesięć minut, by wyrównać stan rywalizacji a rezultat strzelecki wyrównał Aleksander Kwiek, zdobywając bramkę bezpośrednio po rzucie wolnym (1:1). Zagłębie w tym momecie wyraźnie przejęło większą inicjatywę w grze. Goście raz po raz kąsali formację obronną gospodarzy, ale siedleccy stoperzy zachowywali chłodną głowę. Krystian Wójcik w siedemdziesiątej czwartej minucie ustawił się w rogu boiska i zagrał piłkę w szesnastkę, jednak czujnością wykazał się Cotra, oddalając niebezpieczeństwo od własnej bramki. Do odbitej od obrońcy piłki dopadł Dziubiński i uderzył minimalnie obok lewego słupka. W osiemdziesiątej piątej minucie meczu Papadopulos uderzył na bramkę Pogoni, a piłka odbijając się jeszcze od jednego z biało-niebieskich wpadła do bramki.

Ostatecznie KGHM Zagłęb

ie Lubin pokonało na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:1 i awansowało na trzecie miejsce w ligowej tabeli.