LUBIN. Zagłębie w finale Pucharu Polski!

PA3_6309

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zagrają w finale Pucharu Polski. Miedziowi wyeliminowali Arkę Gdynia, remisując na wyjeździe 0:0. W Lubinie górą było Zagłębie, wygrywając 3:0.

Arka już po meczu w Lubinie praktycznie pogrzebała swoje szanse na awans do finału. Zresztą gospodarzom bardziej chyba zależy na wale o awans do ekstraklasy, więc w meczu z miedziowymi nie forsowali tempa. Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Oba zespoły miały kilka sytuacji, jednak nie potrafiły zamienić je na bramki.

Dla Miedziowych z Lubina jest to już trzeci finał PP. Poprzednio przegrywali finałowe trofeum w latach 2005 i 2006. Warto zauważyć że ekipa z Dolnego Śląska w tegorocznych rozgrywkach pucharowych nie straciła nawet gola, a sama strzeliła ich aż 11!

Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.

Arka Gdynia – KGHM Zagłębie Lubin 0:0

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk – Mateusz Cichocki, Kamil Juraszek, Krzysztof Sobieraj (46′ Adrian Budka), Piotr Tomasik, Tomasz Kowalski, Tomasz Jarzębowski (46′ Michał Rzuchowski), Radosław Pruchnik, Paweł Wojowski, Arkadiusz Aleksander, Bartosz Ślusarski (54′ Mateusz Szwoch).

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodić – Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Elvedin Dzinić, Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Łukasz Piątek, Miłosz Przybecki, Manuel Curto (79′ Sebastian Bonecki), David Abwo (74′ Adrian Błąd), Arkadiusz Piech (68′ Michal Papadopulos).

Żółte kartki: Łukasz Piątek, Elvedin Dzinić (Zagłębie).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Dodaj komentarz