LUBIN. Zagłębie przegrało z Hypo

IMG_5066

Ostatni mecz decydował o tym, która z drużyn triumfuje w XVII Memoriale im. Henryka Kruglińskiego.

Zaczęło się dobrze dla miedziowych, które po bramkach Joanny Obrusiewicz i Kai Załęcznej prowadziły 2:0. Kolejne pięć bramek było autorstwa zawodniczek z Austrii i zrobiło się 2:5. Lubinianki szybko zmniejszyły straty na 4:5. Niestety później miedziowe grały nieskutecznie i słabiej w obronie, co wykorzystały rywalki. W 18. minucie na tablicy wyników było już 4:9. Przed przerwą zespół z Austrii wyszedł na jeszcze większe prowadzenie – 13:6.

Chwilę po przerwie przewaga Hypo wzrosła do dziewięciu bramek. W 35. minucie było po meczu. Po kolejnej bramce zespołu z Austrii było już 10:20 i stało się jasne, że to Hypo zajmie pierwsze miejsce w turnieju.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Hypo Niederösterreich 15:25 (6:13)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Robótka, Brenkus, Załęczna 6, Piekarz , Daszkiewicz 1, Obrusiewicz 5, Konofał 1, Paluch , Premović , Lalewicz 2, Walczak , Milojević, Malta.

Hypo: Wess , Kovacs Klaudia 1, Krasić 1, Belik 3, Dedic 2, Sanko, Goricanec 4, Musalem 1, Mauler 1, Kaiser , Hajgato, Kovacs Patricia 7 , Huber , Nagy 5.