LUBIN. Zagłębie prowadzi w półfinale!

LH1-209494

Miedziowe pokonały Vistal Gdynia 19:16 (9:8) i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. Dziś kluczem do zwycięstwa była znakomita gra w obronie.

Jako pierwsza trafiła Katarzyna Janiszewska. Swoją pierwszą bramkę miedziowe zdobyły w czwartej minucie, za sprawą Agnieszki Jochymek. Kolejne dwa trafienia dołożyły Kinga Lalewicz i Karolina Semeniuk-Olchawa i było 3:1. Chwilę później na tablicy wyników widniało 4:1. Drugą bramkę gdynianki zdobyły dopiero w 12. minucie, grając w przewadze. Dobytek przyjezdnych mógł być lepszy, jednak w bramce miedziowych znakomicie spisywała się Monika Maliczkiewicz. W 22. minucie o czas dla swojej drużyny poprosił Jens Steffensen. Wówczas Vistal przegrywał 3:7. Słowa trenera podziałały, gdyż ekipa z Gdyni zmniejszyłą straty do jednej bramki – 8:7. W 29. minucie przyjezdne, po bramce Patrycji Kulwińskiej cieszyły się z remisu. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobyła Kaja Załęczna i do przerwy mieliśmy 9:8.

Od początku drugiej połowy trwała wymiana ciosów a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. W 38. minucie, kiedy Monikę Maliczkiewicz pokonała rozgrywająca bardzo dobre zawody Iwona Niedźwiedź Vistal prowadził 11:10. Chwilę później bramkę zdobyła jednak Karolina Semeniuk-Olchawa. Miedziowe złapały wiatr w żagle a po kolejnych dwóch akcjach zakończonych skutecznie przez Annę Pałgan było 13:11. Kiedy Beatę Kowalczyk pokonała Kaja Załęczna miedziowe wygrywały 14:11. Gdynianki w kilku minut znów zmniejszyły straty do jednego trafienia, ale później do głosu doszły miedziowe. Kolejne udane interwencje „Łosia”, skuteczna gra w ataku i twarda w obronie sprawiły, że w 54. minucie lubinianki mogły poczuć się komfortowo, gdyż wygrywały 18:14. Podopieczne Jensa Steffensena nie zamierzały składać broni i odrobiły dwie bramki. Ostatnie fragmenty, to uważna gra lubinianek, które szanowały piłkę i wygrały 19:16.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 19:16 (9:8)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 3, Piekarz, Pałgan 3, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz, Paluch, Jelić 2, Bader, Lalewicz 2, Piechnik 1, Walczak, Jochymek 2, Pielesz 3.

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Kalska 2, Janiszewska 2, Niedźwiedź 7, Galińska 2, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Dorsz, Khouildi. Balsam, Kulwińska 3, Andrzejewska.

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek, Delegat ZPRP: Leszek Sołodko

Widzów: ok 500