LUBIN. Zagłębie obejmuje prowadzenie

zlmins

Na otwarcie drugiego dnia XVII Memoriału im. Henryka Kruglińskiego gospodynie turnieju zagrały z BNTU BelAZ Mińsk. Mecz przyćmiła kontuzja Pauliny Piechnik.

Po pięciu minutach lubinianki prowadziły 4:1, a pięć minut później 8:4. Połowę bramek zdobytych przez miedziowe rzuciła Joanna Obrusiewicz, który kolejny raz zagrała dobre spotkanie. Rywalki doprowadziły jednak do remisu – w 15. minucie spotkania było 8:8. Chwilę później karnego wykorzystała Liabov Arishina i BNTU wyszło na prowadzenie. W 18. minucie spotkania groźnie na parkiet upadła Paulian Piechnik, która została zniesiona z placu gry przez służby porządkowe. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Mińsk wygrywał 13:11, a do przerwy było 14:13.

Drugą połowę lepiej zaczęły miedziowe, które w siedem minut wypracowały sobie dwie bramki przewagi. Zespół z Mińska walczył ambitnie i w 40. minucie doprowadził do remisu, a po trafieniu Aleny Kulik wyszedł na prowadzenie 20:19. To był słabszy okres gry Zagłębia, gdyż później BNTU odskoczyło na jeszcze jedną bramkę. Podopieczne Bożeny Karkut grały konsekwentnie i minutę przed końcem, po bramce Sanji Premović odzyskały prowadzenie. W ostatnich sekundach miedziowe dobiły jeszcze rywalki i wygrały trzema bramkami.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – BNTU BelAZ Mińsk 24:21 (13:14)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Robótka, Brenkus, Załęczna 2, Piekarz 3, Daszkiewicz, Obrusiewicz 8, Konofał , Paluch 1, Premović 8, Lalewicz , Piechnik , Walczak 1, Milojević, Malta.

BNTU: Safonova, Sukhmirava , Hrakhouskaya, Silitskaya 4, Skalouskaya, Kanaval, Kulik, Nikitina, Rudkouskaya, Shut, Mazgo 6, Arishina 5, Baranik , Platanovich 1, Vinogradova , Zhulkina 3, Lubianaia 2.