LUBIN. Zagłebie – Nielba na remis

LH1-211646

Ostatni mecz dzisiejszego dnia turnieju o puchar prezesa MMTS-u Kwidzyn był najbardziej zacięty. Zespoły Zagłębia Lubin i Nielby Wągrowiec podzieliły się punktami, po remisie 19:19.

Zółto-czarni zaczęli od prowadzenia, ale chwilę później wyrównał niezawodny Wojciech Gumiński. Mecz Zagłębia z Nielbą mógł się podobać, gdyż obfitował w wiele zwrotów akcji. Zespoły nie ustrzegły się błędów i niedokładności, ale podczas meczów kontrolnych jest to sprawą normalną.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem gry bramka za bramkę, kolejny raz w ekipie miedziowych prym wiedli Wojciech Gumiński i Faruk Halilbegović. Do przerwy minimalnie lepsi okazali się zawodnicy beniaminka Superligi.

W drugiej połowie przy stanie 12:10 dla Nielby sześć kolejnych bramek rzucili miedziowi i zrobiło się 12:16. Zagłębie prowadziło jeszcze do stanu 17:16 w 45. minucie. W ostatnich fragmentach gry oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak żadnej z nich się to nie udało. Na pół minuty przed końcową syreną Borzenkou z Nielby trafił w słupek, ale lubinianom na zdobycie bramki zabrakło już czasu.

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Zagłębie Lubin 19:19 (11:10)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Szamryło – Michałów, Stankiewicz 2, Gumiński 3, Rosiek 3, Przysiek 2, Kużdeba, Książek, Marciniak 1, Szymyślik 2, Halilbegović 5, Wolski, Paluch, Bartczak, Czuwara 1.