LUBIN. Zagłębie gromi Piotrków

LH1-203695

Pierwszy mecz fazy play-out zakończył się pewną wygraną miedziowych. Piłkarze ręczni Zagłębia rozgromili Piotrkowianina 38:29 i zrobili duży krok w kierunku utrzymania się w Superlidze.

Sebastian Rumniak zdobył pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu, na którą odpowiedział Bartosz Starzyński. Kiedy Mareck Daćko trafił w 5. minucie było 1:3. Trzy minuty później goście wygrywali 5:2 i wtedy o czas poprosił Jerzy Szafraniec. W 14. minucie miedziowi zniwelowali straty do jednej bramki – 7:8. W 23. minucie po kontrze i bramce ze skrzydła lubinianie doprowadzili do remisu po 13. Na pierwsze prowadzenie w meczu podopieczni Jerzego Szafrańca wyszli w 27. minucie, po trafieniu z drugiej linii Leszka Michałowa. Do przerwy przewaga gospodarzy wynosiła dwa trafienia.

Od początku drugiej odsłony trwała wyrównana walka bramka za bramkę. Lubinianie prowadzili, ale goście po ośmiu minutach zdołali wyrównać – 20:20. Chwilę później parkiet za czerwoną kartkę z gradacji kar musiał opuścić Roman Pożarek. W 43. minucie spotkania miedziowi prowadzili różnicą trzech bramek – 24:21. W drugiej połowie lubinianie radzili sobie dużo lepiej niż w pierwszej, udane interwencje między słupkami notował Patryk Małecki, a jego koledzy z pola wykorzystywali nadarzające się okazje i w 50. minucie było już 31:25. Od tego momentu podopieczni Jerzego Szafrańca grali już dużo pewniej i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, miażdżąc rywali w samej końcówce.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 38:29 (18:16)

Zagłębie: Małecki, Dudek, Kubiszewski – Michałów 6, Stankiewicz 2, Gumiński 4, Rosiek 6, Kużdeba 1, Przybylski, Marciniak 2, Szymyślik 8, Wolski, Paluch, Bartczak 6, Starzyński 3, Kulenović.

Piotrkowianin: Ner, Procho – Mróz 2, Daćko 5, Woynowski 3, Stołowski 4, Trojanowski 5, Różański 1, Swat 3, Rumniak 5, Pożarek, Janioł 1, Pacześny.

Sędziowie: Maciej Łabuń, Jakub Jerlecki, Delegat ZPRP: Marek Musiał

Widzów: ok 300

Dodaj komentarz