LUBIN. Zagłębie blisko finału!

LH1-210161

Dwa pierwsze mecze półfinału mistrzostw Polski padły łupem piłkarek ręcznych KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Na trafienie najskuteczniejszej wczoraj Iwony Niedźwiedź odpowiedziała Klaudia Pielesz. Chwilę później trafiła Joanna Kozłowska, a po bramce Karoliny Semeniuk-Olchawy znów mieliśmy remis. Ozdobą spotkania była wrzutka „Semeny” do Joanny Obrusiewicz, po której padła bramka na 4:4. Po kwadransie gry gdynianki prowadziły 6:4. Miedziowe zacięły się w 20. minucie i nie potrafiły pokonać Małgorzaty Gapskiej jeszcze przed przerwą. Do szatni gdynianki schodziły z dobrym dla siebie rezultatem 9:6.

Drugą połowę lubinianki rozpoczęły z animuszem i po pięciu minutach od wznowienia gry doprowadziły do remisu po 11. W 40. minucie podopieczne Bożeny Karkut cieszyły się z prowadzenia, kiedy bramkę z koła zdobyła Vanessa Jelić. Gdynianki doprowadziły do remisu, ale miedziowe świetnie rozegrały grę w przewadze i na kwadrans przed końcem było 16:14. Podobnie jak wczoraj, tak i tym razem bardzo dobrze w bramce miedziowych spisywała się Monika Maliczkiewicz. „Łosiu” broniła w bardzo ważnych momentach meczu, co dodawało skrzydeł jej koleżankom. Po rzucie z drugiej linii Joanny Obrusiewicz w 47. minucie było 17:14 dla Zagłębia, a niespełna cztery minuty później, kiedy z koła trafiła Vanessa Jelić miedziowe prowadziły różnicą czterech bramek – 20:16. Jeszcze lepiej było 6 minut przed końcową syreną, kiedy na tablicy wyników mieliśmy 22:16. To był gwóźdź do trumny Vistalu. Ostatnie fragmenty to kontrolowanie wyniku i radość po końcowej syrenie.

MVP spotkania została Vanessa Jelić.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 24:20(6:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 4, Piekarz, Pałgan ,2 Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz 6, Paluch, Jelić 2, Bader, Lalewicz , Piechnik , Walczak, Jochymek , Pielesz 5.

Vistal: Kowalczyk, Gapska – Kalska 5, Janiszewska , Niedźwiedź 5, Galińska 3, Pawłowska, Zych, Kozłowska 2, Dorsz, Khouildi. Balsam, Kulwińska 4, Andrzejewska 2.

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek, Delegat ZPRP: Leszek Sołodko

Fot. Łukasz Haznar

Widzów: ok. 600

Dodaj komentarz