LUBIN. Zagłębie bez Jelić i Bader

LH1-211939

Vanessa Jelić i Jelena Bader to kolejne po Klaudii Pielesz zawodniczki, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy w zespole KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Vanessa Jelić do Lubina przyszła jako świeżo upieczona wicemistrzyni świata z reprezentacją Francji. Popularna „Nani” szybko została okrzyknięta jednym z najlepszych transferów zagranicznych kobiecej ekstraklasy ostatnich lat. Nic w tym dziwnego – Vanessa imponowała walecznością i znakomitą grą w ataku, ale przede wszystkim w obronie. Z Zagłębiem Lubin wywalczyła wszystkie medale mistrzostw Polski, a także krajowy Puchar. „Nani” z zamiarem powrotu do ojczyzny nosiła się już przed poprzednim sezonem. Wówczas postanowiła zostać w Lubinie na dłużej, tym razem jednak decyzja, byłej już kołowej miedziowych, jest nieodwracalna.

Lubiński klub postanowił zrezygnować z usług Jeleny Bader. Pochodzącej z Bałkanów rozgrywającej w przyszłym sezonie również nie zobaczymy z miedziowych barwach. Jelena do Lubina przyszła z ligi chorwackiej w sezonie 2005/06. Z naszym klubem zdobyła dziewięć medali mistrzostw Polski, a także trzy Puchary Polski.

Dodaj komentarz