LUBIN. Zadecyduje piąty mecz

LH1-205847

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin zrehabilitowali się za porażkę w jednym z meczów rozegranych w Lubinie. Podopieczni Pawła Szabelskiego w czwartym spotkaniu półfinałowym play-off pokonali Campera Wyszków 3:1 i doprowadzili do remisu. O tym, która drużyna zagra w finale zadecyduje piąte spotkanie, które zostanie rozegrane w środę w Lubinie.

Pierwszą odsłonę sobotniego meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy utrzymywali trzypunktową przewagę. Było to zasługą głównie skuteczności Pawła Pietkiewicza i Łukasza Kaczorowskiego. Z biegiem seta gra się wyrównała, a siatkarze Cuprum wyszli w końcu na prowadzenie. „Miedziowi” poprawili grę w bloku i powstrzymując kilka razy Łukasza Kaczorowskiego pewnie zwyciężyli 25:19.

Wyszkowianie w drugim secie zagrali efektownie, skutecznie, bez popełnionych wcześniej błędów. Rewelacyjnie spisywał się Paweł Pietkiewicz na przyjęciu i ataku. To on w decydującym fragmencie końcówki zaatakował na przebój z sytuacyjnej piłki czym zaskoczył rywali. Rzadkiej urody blokiem popisał się Dariusz Szulik wyprowadzając Camper na prowadzenie 22:19. Seta blokiem na skrzydle z kolei zakończył Maciej Główczyński (25:20).

W trzecim secie miejscowi siatkarze wstępnie pozwolili lubinianom na ucieczkę punktową, by w połowie seta w szalonym pościgu wyrównać. Cuprum prowadził 17:12, jednak po popisowych akcjach w bloku Macieja Główczyńskiego i Jakuba Urbanowicza zrobiło się 19:17. Wydawało się, że nic nie jest w stanie przerwać tego „koncertu” gry, a jednak. Wyszkowianie prowadzili aż 23:20, po efektownych atakach Główczyńskiego, Pietkiewicza i Wójcika. Niestety, scenariusz z większości setów dnia poprzedniego się powtórzył. „Pomarańczowi” dwukrotnie zblokowali Urbanowicza i wyrównali stan gry, osiągając nawet piłkę setową. Walka na przewagi toczyła się długo i zelektryzowala publiczność. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej goście, blokując Sebastiana Wójcika (33:31).

Camper nie podniósł się po takiej porażce i w czwartej odsłonie został znokautowany. Do zwycięstwa poprowadzil w tej partii lubinian Łukasz Łapszyński, który został wybrany zawodnikiem meczu. Cuprum triumfował 25:17 i w całym meczu 3:1. Stan rywalizacji po cztrerech spotkaniach wynosi 2:2. Oba zespoły czeka piąty, decydujący mecz w Lubinie.

 

Dodaj komentarz