LUBIN. Z 1 Maja w Traugutta nie wjedziesz. Autobusy pojadą inaczej

IMG_1494-766x510Kolejny fragment ulicy 1 Maja w związku z remontem zostanie wyłączony z ruchu. To ważna informacja nie tylko dla kierowców, ale i pasażerów komunikacji miejskiej. Od poniedziałku zmienią się bowiem trasy autobusów niektórych linii.

Od 1 sierpnia inaczej pojadą autobusy linii: 0, 1, 2, 6, 7, 8, 100 i 101. Od tego dnia zamknięte będzie skrzyżowanie 1 Maja z Traugutta, czyli z ulicą, którą dotychczas prowadzony był objazd dla komunikacji miejskiej.

Co ważne, na jakiś czas wyłączone z ruchu zostaną również przystanki przy Zespole Szkół Integracyjnych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Autobus linii numer 1 zamiast przy szkole będzie się zatrzymywał przy Jamnikach. Jadąc w kierunku Przylesia, będzie przyjeżdżał ulicami Armii Krajowej, Kopernika, Odrodzenia, a następnie będzie podążał dotychczasową trasą. W odwrotnym kierunku – na Ustronie – pojedzie tymi samymi ulicami.

Zmieni się również trasa linii numer 0. Autobus w kierunku Krzeczyna będzie odjeżdżał z przystanku Kościuszki Dworzec PKS, następnie zatrzyma się przy Niepodległości, pojedzie ulicami Armii Krajowej, Kopernika do przystanku przy Odrodzenia, potem do przystanku Kolejowa Rondo i dalej według starego rozkładu. Zerówka w kierunku Małomic pojedzie tymi samymi ulicami w odwrotną stronę.

Nowa trasa linii numer 2 i 101 również będzie prowadzić przez ulice Niepodległości, Armii Krajowej, Kopernika, Odrodzenia i Kolejową, zaś autobusów 6, 7, 100 ulicami Niepodległości, Armii Krajowej, Kopernika. Ósemka będzie natomiast kursować przez Niepodległości.

Szczegółowy rozkład jazdy miejskich autobusów można znaleźć na stronie lubińskiego PKS-u (pks.lubin.pl). Spis zmian w trasach miejskich autobusów publikujemy również na zdjęciach poniżej.

– Zmiany będą obowiązywać do odwołania – informuje Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Autor: MRT

Dodaj komentarz