LUBIN. Wywiad z Agnieszką Jochymek

jochymekPrzed meczem z Vistalem Gdynia rozmawialiśmy ze skrzydłową Zagłębia, Agnieszką Jochymek.

Przed Wami mecz z Vistalem. Według Ciebie to spotkanie może zadecydować o drugim miejscu przed fazą play-off?

Będzie to na pewno mecz, który po części może nas przybliżyć do drugiego miejsca przed fazą play-off, ale nie można również zapomnieć tym że mamy sporo meczów przed sobą. Ten mecz będzie małym kroczkiem ku temu, aby zająć drugie miejsce na finiszu rundy zasadniczej.

Póki co musimy patrzeć również za siebie. Grupa pościgowa jest spora…

Zdecydowanie w tym sezonie jest duża ilość drużyn, które mają szansę na drugie miejsce i trzeba się liczyć z tym, że przy stracie jakiegokolwiek punktu konsekwencją tego może być spadek o kilka pozycji. Walka o jak najlepsze miejsce przed fazą-play off może toczyć się do ostatniej kolejki.

Na którą z zawodniczek z Gdyni trzeba będzie najbardziej uważać?

Gdynia to zespół, w którym jest połączenie młodości z doświadczeniem. Każda z tych zawodniczek wnosi coś do gry. Uważam, że na pewno zwrócić trzeba uwagę na ich grę z kołem, bo wiele piłek właśnie tam dochodzi. Będziemy musiały również powstrzymać kontry przeciwniczek i szybkie wznowienia od środka, bo w tym elemencie są groźne.

Cieszy Twoja wysoka forma. Jak Ty czujesz się na parkiecie?

Chciałabym, aby ta forma utrzymała się jak najdłużej a nawet aby rosła z meczu na mecz ;) Po kontuzji praktycznie nie ma już śladu i coraz pewniej się czuję na boisku, co bardzo mnie cieszy a co za tym idzie gra sprawia mi przyjemność.

Obecnie trwają Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Jak Ci się podoba gra biało-czerwonych i jak ocenisz ich szansę w dalszej walce?

Śledzę mecze naszej reprezentacji i bardzo się ciesze, że awansowali do półfinału. Dostarczają mnóstwo emocji i radości. Czeka ich ciężki pojedynek z gospodarzem turnieju ale wiara czyni cuda Patrząc, jak walczą na parkiecie ile serca dają w każdym meczu, mam nadzieje, że uda im się awansować do finału.

Dodaj komentarz