LUBIN. Wyraźna wygrana Pogoni

pogonW poniedziałek piłkarze ręczni z PGNiG Superligi dokończyli 3. kolejkę. Gaz-System Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 40:33 (19:18).

Po kwadransie gry na tablicy wyników było 9:11. Podopieczni Rafała Białego złapali wiatr w żagle, a kolejne atomowe rzutu w szczególności Bartosza Konitza, znajdowały drogę do bramki Zagłębia. W 21. minucie było już 11:15. W tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosił Jerzy Szafraniec. Jego wskazówki okazały się trafne i jeszcze przed przerwą miedziowi zniwelowali straty do jednego trafienia.

Kilka chwil po przerwie z koła rzucił Michał Stankiewicz i mieliśmy remis po 19. Kiedy wydawało się, że lubinianie wrócą na właściwe tory, znów do głosu doszli goście. Co prawda Pogoń prowadziła, ale miała przewagę, które można było jeszcze odrobić. Kibice zgromadzeni w hali RCS-u z biegiem czasu tracili jednak nadzieję na korzystny wynik swojej drużyny. Cenne minuty upływały, a goście wciąż mieli bezpieczną przewagę. Lubinianie mieli swoje szanse na doprowadzenie do remisu, czy nawet wyjście na prowadzenie, ale kiedy tylko zmniejszali dystans do portowców, ci znów odskakiwali na wyraźniejszą przewagę. Kilka nieudanych rzutów, złych podań i nieporozumień w obronie sprawiły, że szczecinianie w samej końcówce mogli być pewni swego. Swój dzień miał Krzysztof Szczecina, który w ważnych momentach odbijał rzuty miedziowych, a jego koledzy skutecznie wykańczali kolejne akcje ofensywne. W zespole Zagłębia na wyróżnienie zasłużył Dawid Przysiek, który kreował grę swojej drużyny i rzucił sześć bramek. Również Michał Stankiewicz, szczególnie w drugiej połowie sprawił sporo kłopotów przyjezdnym. To jednak okazało się zbyt mało i Pogoń wywiozła z Lubina dwa punkty.