LUBIN. Wygrali znów za trzy punkty

PA2_9228Kolejne zwycięstwo za trzy punkty zanotowali siatkarze Cuprum Lubin. Podopieczni Georghe Cretu tym razem pokonali na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0. MVP spotkania został rozgrywający Cuprum – Grzegorz Łomacz. Dzięki zwycięstwu lubińscy siatkarze zbliżyli się do piątego w tabeli Jastrzębskiego Węgla jedynie na dwa „oczka”.

Przed spotkaniem w roli faworytów uważani byli goście z Lubina, którzy w ostatnim czasie imponują formą i już pierwszy set potwierdził te przypuszczenia. Lubinianie już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 6:8.  Podobnie jak w poprzednich meczach tak i tym razem bardzo dobrze funkcjonował blok Cuprum, czego efektem były seryjnie wygrywane dłuższe wymiany. Przewaga wypracowana przez podopiecznych trenera Cretu pozwoliła im na spokojne kontrolowanie tej partii, którą zakończył mocnym atakiem Ivan Borovniak.

Podobnie jak zakończył się pierwszy set, tak i rozpoczął drugi ponownie od ataku Ivan Borvniaka. Chwilę później w pole serwisowe wszedł Szymon Romać, który swoimi precyzyjnymi serwisami wyprowadził Cuprum na trzypunktowe prowadzenie. Taka przewaga utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej, po której lubinianie znów włączyli szybszy bieg nękając swoich rywalami mocnymi i precyzyjnymi serwisami oraz skutecznym blokiem. Dzięki temu na drugą przerwę lubinianie zeszli prowadząc 8:16. Gospodarze w kolejnych minutach co prawda zmniejszyli nieco stratę do Cuprum, jednak w końcówce swój kunszt pokazał Paszycki, który najpierw skutecznie zablokował Szymańskiego a potem zakończył seta świetnym takiem i w hali Urania mieliśmy już 0:2 dla Cuprum.

Początek trzeciej partii w końcu należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:1. Na tym jednak skończyła się gra „akademików”, ponieważ po chwili Cuprum prowadziło już 3:4. Wyrównana walka w tym secie toczyła się do stanu 11:12. Wtedy za grę ponownie wzięli się bohaterowie dwóch pierwszych partii Borovniak i Paszycki, którzy wyprowadzili lubiński zespół na prowadzenie 12:17. W kolejnych akcjach lubinianie powiększali tylko prowadzenie i za sprawą Paszyckiego skończyli trzecią partię i po upływie 75 minut całe spotkanie wygrywając ją na wyjeździe 0:3.

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 17:25, 18:25)

Cuprum Lubin: Paszycki, Trommel, Łomacz, Borovnjak, Kadziewicz, Romać, Rusek (libero).

Indykpol AZS Olsztyn: Hain, Ogurcak, Cabral, Szymański, Dobrowolski, Zajder, Potera (libero) oraz Zniszczoł, Adamajtis,

MVP: Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)