LUBIN. Wszystkie mecze 2. dnia Memoriału

zlmins

Na otwarcie drugiego dnia XVII Memoriału im. Henryka Kruglińskiego gospodynie turnieju zagrały z BNTU BelAZ Mińsk. Mecz przyćmiła kontuzja Pauliny Piechnik.

Po pięciu minutach lubinianki prowadziły 4:1, a pięć minut później 8:4. Połowę bramek zdobytych przez miedziowe rzuciła Joanna Obrusiewicz, który kolejny raz zagrała dobre spotkanie. Rywalki doprowadziły jednak do remisu – w 15. minucie spotkania było 8:8. Chwilę później karnego wykorzystała Liabov Arishina i BNTU wyszło na prowadzenie. W 18. minucie spotkania groźnie na parkiet upadła Paulian Piechnik, która została zniesiona z placu gry przez służby porządkowe. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Mińsk wygrywał 13:11, a do przerwy było 14:13.

Drugą połowę lepiej zaczęły miedziowe, które w siedem minut wypracowały sobie dwie bramki przewagi. Zespół z Mińska walczył ambitnie i w 40. minucie doprowadził do remisu, a po trafieniu Aleny Kulik wyszedł na prowadzenie 20:19. To był słabszy okres gry Zagłębia, gdyż później BNTU odskoczyło na jeszcze jedną bramkę. Podopieczne Bożeny Karkut grały konsekwentnie i minutę przed końcem, po bramce Sanji Premović odzyskały prowadzenie. W ostatnich sekundach miedziowe dobiły jeszcze rywalki i wygrały trzema bramkami.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – BNTU BelAZ Mińsk 24:21 (13:14)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Robótka, Brenkus, Załęczna 2, Piekarz 3, Daszkiewicz, Obrusiewicz 8, Konofał , Paluch 1, Premović 8, Lalewicz , Piechnik , Walczak 1, Milojević, Malta.

BNTU: Safonova, Sukhmirava , Hrakhouskaya, Silitskaya 4, Skalouskaya, Kanaval, Kulik, Nikitina, Rudkouskaya, Shut, Mazgo 6, Arishina 5, Baranik , Platanovich 1, Vinogradova , Zhulkina 3, Lubianaia 2.

W drugim niedzielnym meczu Hypo Niederösterreich zagrało z Pogonią Baltica Szczecin.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Hypo. Zespół mistrzyń Austrii zaczął od 3:0 i do pewnego momentu utrzymywał tę przewagę. W 20. minucie Pogoń zdobyła kontaktową bramkę na 8:7. Do przerwy było 9:8 dla Hypo.

Podobnie jak pierwszą, tak i drugą połowę lepiej rozpoczęły podopieczne Ferenca Kovacsa i w 32. minucie znów prowadziły trzema bramkami. Pogoń nie potrzebowała jednak dużo czasu na odrobienie strat, bo w 35. minucie mieliśmy remis po 13. Po trafieniu Darii Zawistowskiej szczecinianki wyszły na prowadzenie 14:13. Dwie minuty później znów wygrywały Austriaczki. Do końca meczu najczęściej mieliśmy remis. Emocjonująca końcówka rozstrzygnęła się na korzyść Hypo. Rzut karny już po końcowej syrenie wykorzystała Patricia Kovacs.

Hypo Niederösterreich – SPR Pogoń Baltica Szczecin

Hypo: Wess, Kovacs Klaudia, Krasić, Belik 1, Dedic 5, Sanko, Goricanec 3, Musalem 1, Mauler 1, Kaiser , Hajgato, Kovacs Patricia 8, Huber 1, Nagy .

Pogoń: Szywierska, Marszałek, Płaczek – Cebula 3, Fornalik 6, Głowińska 1, Huczko 1, Jurczyk, Kochaniak, Koprowska 2, Królikowska 1, Noga , Sabała , Yashchuk 1, Zawistowska 4, Zimny.

W przedostatnim meczu Memoriału Henryka Kruglińskiego doszło do starcia dwóch białoruskich drużyn.

Zespoły z Białorusi zafundowały nam bardzo wyrównany mecz. Pomijając początek, który upłynął pod znakiem 2-3 bramkowej przewagi BNTU, cały czas trwała walka bramka za bramkę. Druga połowa to prawdziwa wojna nerwów, w której najczęściej na tablicy wyników mieliśmy remis. Na bramkę ekipy z Mińska, odpowiadała drużyna HC Gomel. W ostatnich fragmentach meczu obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale podzieliły się punktami.

BNTU BelAZ Mińsk – HC Gomel 22:22 (12:12)

BNTU: Safonova, Sukhmirava 4, Hrakhouskaya, Silitskaya 5, Skalouskaya, Kanaval, Kulik 1, Nikitina, Rudkouskaya, Shut, Mazgo 4, Arishina , Baranik , Platanovich 1, Vinogradova , Zhulkina 5, Lubianaia 2.

Gomel: Akhrameka 1, Andriichuk 4, Dronava 6, Dubautsova , Hrom, Kurylina. Malyuchenko 5, Redka 5, Shamanouskaya, Smirnova, Tsyrybka 1, Vinakurava, Yemelyanenka , Zarijya 10.

Ostatni mecz decydował o tym, która z drużyn triumfuje w XVII Memoriale im. Henryka Kruglińskiego.

Zaczęło się dobrze dla miedziowych, które po bramkach Joanny Obrusiewicz i Kai Załęcznej prowadziły 2:0. Kolejne pięć bramek było autorstwa zawodniczek z Austrii i zrobiło się 2:5. Lubinianki szybko zmniejszyły straty na 4:5. Niestety później miedziowe grały nieskutecznie i słabiej w obronie, co wykorzystały rywalki. W 18. minucie na tablicy wyników było już 4:9. Przed przerwą zespół z Austrii wyszedł na jeszcze większe prowadzenie – 13:6.

Chwilę po przerwie przewaga Hypo wzrosła do dziewięciu bramek. W 35. minucie było po meczu. Po kolejnej bramce zespołu z Austrii było już 10:20 i stało się jasne, że to Hypo zajmie pierwsze miejsce w turnieju.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Hypo Niederösterreich 15:25 (6:13)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Robótka, Brenkus, Załęczna 6, Piekarz , Daszkiewicz 1, Obrusiewicz 5, Konofał 1, Paluch , Premović , Lalewicz 2, Walczak , Milojević, Malta.

Hypo: Wess , Kovacs Klaudia 1, Krasić 1, Belik 3, Dedic 2, Sanko, Goricanec 4, Musalem 1, Mauler 1, Kaiser , Hajgato, Kovacs Patricia 7 , Huber , Nagy 5.