LUBIN/ WROCŁAW. Zatrzymani za nielegalną wycinkę dębów

IMG_1483Dwaj pracownicy Lasów Państwowych i przedsiębiorca zatrzymani przez wrocławską i lubińską policję. Mężczyźni podejrzani są o przestępstwa związane z nielegalnym obrotem drewna oraz wycinką dębów.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lubińskiej komendy oraz wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali dwóch pracowników lasów państwowych oraz przedsiębiorcę. Mężczyźni podejrzani są o przestępstwa związane z nielegalny obrotem drewnem oraz wycinką dębów.

– Funkcjonariusze ustalili, że procederze uczestniczyło trzech mężczyzn: dwóch pracowników lasów państwowych oraz przedsiębiorca. Wszyscy działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Do chwili zatrzymania funkcjonariusze udowodnili sprawcom nielegalną wycinkę kilkudziesięciu dębów, oszustwa oraz fałszowanie dokumentów- mówi Jan Pociecha z KPP w Lubinie.

Z dalszych ustaleń policjantów wynika, że pracownicy lasów państwowych nadzorowali wycinkę drzew oraz fałszowali dokumentację i asygnaty na drewno. Przedsiębiorcy natomiast zależało na zdobyciu większej ilości drewna i obejście obowiązujących limitów. IMG_1472

Policja nadal wyjaśnia okoliczności sprawy oraz na jaką skalę prowadzony był proceder. Zatrzymani to trzej mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku od 30 do 59 lat wszystkim,grozić kara do 8 – lat pozbawienia wolności.

SZAT/fot. DRM

Dodaj komentarz