LUBIN. Wpadł złodziej kabli

policjaDo policyjnego aresztu trafił mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna ma na swoim koncie  kradzieże kabli telekomunikacyjnych. Spowodował straty w wysokości 1 tysiąca złotych.

2 stycznia 2015 r. po godzinie 13.00, dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o przerwaniu linii telekomunikacyjnej na terenie gminy Lubin. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z wydziału prewencji i wydziału kryminalnego.

– Jak ustalili policjanci, nieznany sprawca dokonał kradzieży kabla telekomunikacyjnego i to było przyczyną braku łączności telefonicznej abonentów. Natychmiast funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania złodzieja- mówi Sylwia Serafin z KPP w Lubinie.

W ręce policji wpadł niedługo po kradzieży, gdy spokojnie wracał na rowerze do domu. Sprawcą kradzieży okazał się  39 – letni mieszkaniec gminy Lubin. Mężczyzna ten w chwili zatrzymania miał przy sobie skradziony, pocięty kabel. Trafił do policyjnego aresztu.
Funkcjonariusze udowodnili także mężczyźnie kradzież kabla telekomunikacyjnego zgłoszonego w listopadzie 2014 roku. Jak ustalili policjanci, straty jakie spowodował swoją działalnością, wyniosły blisko 1000 złotych.

SZAT

Dodaj komentarz