LUBIN. Wielkie emocje w Szczecinie!

IMG_8260Ostatni mecz 13. kolejki okazał się wisienką na torcie tej serii spotkań. Emocji było wiele, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Losy dzisiejszego spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

Gospodynie rozpoczęły od dwóch karnych, jednak tylko jednego z nich wykorzystały. Ten element gry był bolączką obydwu drużyn, gdyż szczecinianki nie wykorzystały aż trzech, a lubinianki dwóch karnych. Sam mecz był bardzo wyrównany, a przewaga jednej bądź drugiej drużyny nie przekroczyła dwóch bramek. W 6. minucie miedziowe prowadziły 4:2, później na dwubramkowym prowadzeniu były szczecinianki – 8:6. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:12 dla KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Niestety w drugiej części spotkania podopieczne Bożeny Karkut musiały radzić sobie bez Karoliny Semeniuk-Olchawy, która doznała kontuzji na początku meczu i na parkiet już nie powróciła.

Pięć minut po wznowieniu gry lubinianki znów wygrywały dwoma bramkami – 15:13, po rzucie Joanny Obrusiewicz. W ekipie miedziowych oprócz wspomnianej rozgrywającej brylowały również Kaja Załęczna i Paulina Piechnik, jednak zdecydowanie najjaśniejszą postacią na parkiecie była nasza bramkarka, Monika Maliczkiewicz. Na parkiecie pierwszy raz po przerwie związanej z kontuzją zobaczyliśmy ostoję lubińskiej defensywy, Annę Pałgan. Upływały kolejne minuty a wynik wciąż był sprawą otwartą. W 48. minucie bliżej wygranej były zawodniczki Pogoni (20:18), ale na trzy minuty przed końcową syreną, to miedziowe wygrywały 24:22. Półtorej minuty przed zakończeniem spotkania trafiła Agata Cebula, a minutę później bramkę dołożyła Katarzyna Duran i mieliśmy remis. Lubinianki mogły zadać decydujący cios mając jeszcze blisko 20 sekund na rozegranie akcji. Niestety ta sztuka im się nie udała i mecz zakończył się podziałem punktów.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:24 (12:13)

Pogoń: Płaczek, Szywerska – Huczko, Sabała 1, Stachowska 4, Cebula 8, Noga, Głowińska 1, Królikowska 1, Stasiak 2, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Fornalik, Yashchuk 3, Duran 4.

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Robótka, Załęczna 7, Piekarz, Pałgan, Semeniuk-Olchawa, Obrusiewicz 5, Konofał, Paluch, Premovic 2, Lalewicz 3, Piechnik 5, Walczak, Jochymek 2, Milojevic.