LUBIN. Wielkie emocje i remis Zagłębia z KPR-em

10625161_356687627831156_832460725877568693_nPonad 1300 kibiców oglądało dzisiejsze derby Dolnego Śląska piłkarek ręcznych. Bardziej zadowoleni byli ci z Jeleniej Góry. Ich KPR wywiózł cenny punkt z trudnego terenu w Lubinie.

Już pierwsza połowa pokazała, że miedziowe nie będzie czekała łatwa przeprawa. Co prawda po kwadransie gry na tablicy wyników było 8:5, ale podopiecznym Bożeny Karkut nie udało się uzyskać wyższej przewagi. Mało tego, zespół z Jeleniej Góry utrzymywał 1-2 brakowy dystans do miedziowych. Na kolejne bramki Joanny Obrusiewicz szybko odpowiadały rywalki i pomimo optycznej przewagi KGHM Metraco Zagłębia Lubin wynik nie przerwy jeszcze niczego nie przesądzał.

W drugiej połowie emocje były jeszcze większe. Na prowadzeniu cały czas były podopieczne Bożeny Karkut, ale KPR nie pozwolił odskoczyć na więcej niż trzy trafienia. W 45. minucie, po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Joannę Obrusiewicz mieliśmy 23:20 i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Niestety chwilę później czerwoną kartkę z gradacji kar ujrzała Kaja Załęczna, co mocno skomplikowało miedziowym dalszą grę. Bożena Karkut wielu rotacji w i tak okrojonym składzie zrobić nie mogła, a rywalki zwietrzyły swoją szansę. Ostatnie dziesięć minut, to wymiana ciosów i gra bramka za bramkę, bardzo często w osłabieniu z jednej bądź drugiej strony, choć miedziowe dużo częściej musiały sobie radzić nie w pojedynczym, ale i podwójnym osłabieniu. Czas mijał a Zagłębie wciąż minimalnie prowadziło. Tym razem atomowe rzuty z drugiej linii Sanji Premović były receptą na trafienie do bramki rywalek. Na czterdzieści sekund przed końcem trafiła najskuteczniejsza w ekipie KPR-u Małgorzata Buklarewicz i był remis po 30. Piętnaście sekund przed końcową syreną bramkarkę Jeleniej Góry pokonała Kinga Lalewicz i miedziowe znów prowadziły. Ostatnią akcję rozegrały jednak przyjezdne, piłka trafiła do Jeleny Bader, która sekundę przed końcem rzuciła bramkę na remis!

MVP spotkania została Joanna Obrusiewicz.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 31:31 (14:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Robótka, Brenkus, Załęczna 4, Piekarz 3, Obrusiewicz 11, Konofał, Paluch 4, Premović 6, Lalewicz 2, Piechnik 1, Milojević, Walczak.

KPR: Janik, Michalak – Wiertelak 2, Grobelska 4, Mączka 2, Tomczyk 1, Buklarewicz 11, Kozłowska, Oreszczuk, Dąbrowska 5, Bader 6.

Sędziowie: Filip Fahner, Łukasz Kubis, Delegat ZPRP: Adam Mikołajczak

Widzów: 1330 (w tym ok 20 z Jeleniej Góry)