LUBIN. Wielki zjazd woJOWników w Lubinie (WIDEO)

kukiz 1WoJOWnicy Pawła Kukiza za tydzień zjadą do Lubina. W internecie właśnie pojawił się film zapowiadający to spotkanie. A sam Kukiz i jego zwolennicy są coraz wyżej oceniani przez społeczeństwo. W zależności od sondażu zajmują pierwsze, drugie lub trzecie miejsce – podaje portal lubin.pl

Sympatycy Pawła Kukiza spotkają się w lubińskiej hali w najbliższą sobotę, 27 czerwca. Początek zaplanowano na godzinę 16, ale już od 15 drzwi zostaną otwarte i będzie można wejść do hali. Wieczorem zaś ma się odbyć koncert. Kukiz i Piersi zagrają na błoniach.

Na spotkanie w hali w Lubinie można się zapisać, poprzez stronę: zjazd.ruchjow.pl/

Do tej chwili zarejestrowały się 3193 osoby, ale wciąż dopisują się kolejne. Jednak rejestracja nie jest obowiązkowa i nikt, kto przyjdzie 27 czerwca do hali, nie zostanie odprawiony z kwitkiem.

Czerwcowe spotkanie będzie poniekąd wstępem do budowania list kandydatów do parlamentu. Jednak same listy będą tworzone nieco później, bo po wrześniowym referendum w sprawie JOW-ów.

Na razie wszystkie siły Kukiz i jego sympatycy skupiają bowiem na tym, by przekonać ludzi do tego, by poszli zagłosować 6 września. Żeby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. Polacy będą odpowiadać na trzy pytania: czy są za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, czy są za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa i czy są za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.kukiz 2

WoJOWnicy właśnie rozsyłają po Polsce kolejną partię broszurek, z których można dowiedzieć się, o co właściwie to całe zamieszanie, czyli wszystkiego o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.

Notowania Kukiza są coraz lepsze. W jednym z ostatnich sondaży on i jego sympatycy znaleźli się na trzecim miejscu, otrzymując 19 procent poparcia. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się już dziś, to byłaby to jedna z trzech grup, poza PiS i PO, która dostałaby się do parlamentu.

Ale już w sondażu badającym zaufanie do liderów partii i projektów politycznych Kukiz zajmuje pierwsze miejsce! Opublikowane wczoraj badania wskazują, że Kukiz pozytywnie oceniło 39 procent badanych. Zdeklasował on pozostałych liderów – Jarosława Kaczyńskiego (20 procent) i Ewę Kopacz (17 procent).

Poniżej film promujący spotkanie woJOWników:

youtu.be/hhLtlceVkvE

Autor: MRT, lubin.pl

Dodaj komentarz

*

code