LUBIN. Wielki sukces lubinianina

kaczmar

Lubinianin Krystian Kaczmarczyk najpierw okazał się najlepszy w Polsce, a potem został jednym z ośmiu najlepszych wybranych spośród kilkudziesięciu tysięcy zawodników z całego świata. Dosłownie przed chwilą dotarła do nas informacja, że popularny „Kaczmar” otrzymał angaż w Nike Academy, czyli jednej z najlepszych akademii na całym świecie.

Nike Most Wanted to kolejna edycja międzynarodowego projektu Nike, wcześniej znanego jako The Chance. Celem Nike Most Wanted jest wyłonienie młodych, piłkarskich talentów, które nie mają zawodowych kontraktów, ale posiadają umiejętności, wielkie serce do gry i ambicję do tego, aby w przyszłości stać się profesjonalnymi piłkarzami. Najbardziej utalentowanego zawodnika wyłoniono podczas specjalistycznych testów w Warszawie.

Po testach w Warszawie przyszedł czas na światowy finał Nike Most Wanted, który odbył się w angielskim ośrodku treningowym St Georges Park National Football Centre. Tam poziom trudności jeszcze bardziej wzrósł. Nie przestraszyło to jednak Kaczmarczyka, który dzięki swojej waleczności został jednym z ośmiu nowych zawodników Nike Academy. Razem z lubinianinem do akademii dostali się także zawodnicy z Brazylii, Niemiec, Anglii, Australii, Szwecji i Hiszpani. Według trenerów akademii jako defensywny pomocnik wykazał się walecznością i dyscypliną na boisku.

– Bardzo się cieszę. Nike Academy otwiera drogę do europejskiego futbolu. Mecze z takimi rywalami jak Barca, Inter czy Arsenal pozwalają pokazać się w Europie i na pewno będę do tego dążył – powiedział chwilę po ogłoszeniu decyzji Krystian Kaczmarczyk.

Lubinianin jest na co dzień zawodnikiem grup młodzieżowych KGHM Zagłębia Lubin.

fot. Facebook The Nike Academy

Dodaj komentarz