LUBIN. Wielbiciel telekomunikacyjnych kabli zatrzymany

mini_kableDo ośmiu lat więzienia grozi 27-letniemu mieszkańcowi powiatu lubińskiego za notoryczną kradzież kabli telefonicznych. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku, po czym ustalono, że złodziej uczynił sobie z kradzionych kabli telefonicznych stałe źródło dochodu.

W nocy mieszkańcy gminy Lubin zostali odcięci od analogowego sygnału telefonicznego. Poinformowana o fakcie lubińska policja wszczęła poszukiwania mężczyzny, podejrzanego o kradzież kabli telekomunikacyjnych.

– Złodziej nieświadomy, że jest już poszukiwany przez policjantów przygotował łupy do sprzedaży i spokojnie zmierzał z nimi w kierunku skupu złomu. Został zauważony przez funkcjonariuszy na jednym z osiedli. Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany za kradzież kabli z tego też powodu jego obecność na terenie Lubina o tak wczesnej porze od razu wzbudziła podejrzenia policjantów, które okazały się słuszne. Mieszkaniec powiatu lubińskiego miał przy sobie wcześniej skradzione kable. Został aresztowany. – relacjonuje Jan Pociecha z lubińskiej policji. 

 DRM/FOT. KPP LUBIN

Dodaj komentarz