Opublikowany: śr, Lip 20th, 2016

LUBIN. Więcej dzielnicowych i nowe rejony

policjaW Lubinie będzie więcej dzielnicowych. Miasto, a także cały powiat lubiński zostały przez tutejszą policję na nowo podzielone na rejony. Wszystko po to, by każdy z dzielnicowych dbał o podobną liczbę mieszkańców, miał podobną liczbę spraw i mógł szybciej zareagować w razie potrzeby.

Do tej pory w mieście oraz w gminie wiejskiej Lubin było w sumie 14 dzielnicowych, teraz będzie ich 17. Natomiast po dwóch dzielnicowych będą miały gminy Rudna oraz Ścinawa. W sumie w całym powiecie będzie więc 21 dzielnicowych.

– Podziału dokonano tak, aby na jednego dzielnicowego na terenie powiatu lubińskiego nie przypadało więcej jak 5 tysięcy mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie zmiany wpłyną pozytywnie na szybkość reakcji oraz możliwości kontaktu z dzielnicowym – mówi aspirant sztabowy Jan Pociecha, rzecznik lubińskiej policji, tłumacząc, że wcześniej były duże różnice w liczbie mieszkańców, którymi zajmowali się dzielnicowi. Bywało, że na jednego przypadło 3 tysiące lubinian, a na innego 10 tysięcy.

Na razie niektórzy z dzielnicowych zajmują się dwoma rejonami, ale od końca sierpnia, a najpóźniej od 1 września na jednego policjanta ma przypadać tylko jeden rejon. – Właśnie trwa nabór i docelowo ma być 21 dzielnicowych – dodaje aspirant sztabowy Pociecha.

Praca dzielnicowego nie jest łatwa i funkcjonariusz, który nim zostaje, musi mieć doświadczenie oraz znać się na pracy wszystkich komórek policji.

Podział na rejony i namiary na dzielnicowych można znaleźć na stronie internetowej lubińskiej policji.

Autor: MRT

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..