Opublikowany: wt, Sty 21st, 2020

Przez Lubin wciąż najszybciej

Ponad 24 tysiące razy kierowcy przekroczyli prędkość na lubińskim odcinku objętym pomiarem prędkości. Pod tym względem Lubin przoduje w statystykach Głównego Inspektorat Transportu Drogowego.

W całym kraju odcinkowym pomiarem prędkości (OPP) objętych jest 30 miejsc. Na Dolnym Śląsku wytypowano do tego tylko jedną lokalizację – obwodnicę Lubina w ciągu drogi krajowej nr 3. Za każdym razem, gdy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) opracowuje statystyki dotyczące OPP, miasto zawsze znajduje się na szczycie listy.

W 2019 r. kierowcy przejeżdżający lubińskim odcinkiem przekroczyli dozwoloną prędkość 24,1 tys. razy. Drugi w tym zestawieniu jest odcinek Babigoszcz-Gniazdowo (woj. zachodniopomorskie) z 15,9 tys. zarejestrowanych przekroczeń, także ustanowiony na krajowej „trójce”. Po nich są Tomaszów mazowiecki (łódzkie, 13,7 tys. przypadków) i Karniewo (mazowieckie, 13 tys.).

Najspokojniej pokonują trasę objętą OPP kierowcy w Kolbuszowej (podkarpackie, 614) i Wólce (lubelskie, 601). Tak duże różnice wynikają jednak nie tylko ze zwyczajów kierowców, ale też innego natężenia ruchu w poszczególnych lokalizacjach.

W tym roku GIDT zamierza zwiększyć liczbę dróg, na których prowadzony będzie pomiar odcinkowy. Ile z 39 nowych urządzeń pojawi się na Dolnym Śląsku, jeszcze nie wiadomo. Jak poinformowało nas biuro prasowe CANARD, trwają analizy mające na celu wytypowanie lokalizacji. Z pewnością jednak taki pomiar nie zostanie wprowadzony na autostradzie A4, między Legnicą a Wrocławiem, chociaż zabiegał o to Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..