LUBIN. W Gdańsku lepsze Wybrzeże

zlBez punktów wracają z Gdańska piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. W czwartej kolejce fazy play-out miedziowi ulegli rywalom 21:29 (10:14). Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek na pierwsze miejsce wśród drużyn walczących o utrzymanie awansowali gdańszczanie, Zagłębie ma tyle samo punktów, ale gorszy bezpośredni bilans meczów.

To był mecz numer cztery pomiędzy obiema drużynami, jednak chyba najgorszy w wykonaniu miedziowych. Od samego początku gospodarze narzucili swój styl gry i niemal cały czas prowadzili. Ostatnie prowadzenie naszej drużyny miało miejsce dokładnie w siódmej minucie, kiedy na tablicy wyników było 3:4, po pięknym rzucie Faruka Halilbegovica. Później inicjatywę przejęli gospodarze i szybko wypracowali sobie wyraźną przewagę, która do przerwy wynosiła cztery bramki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć trzeba przyznać, że gdańszczanie grali jeszcze skuteczniej, czego efektem było prawie 10-bramkowe prowadzenie. Osatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:21 dla gospodarzy, co oznacza, że do końca fazy play-out będziemy świadkami zaciętej walki o utrzymanie.

KS Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin 29:21 (14:10)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak – Kornecki 8, Lijewski 5, Rogulski 4, Papaj 4, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Mogielnicki 1, Adamski 1 oraz Nilsson, Piątek, Prymlewicz.

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Gumiński 6, Halilbegović 5, Marciniak 3, Stankiewicz 2, Szymyślik 2, Paluch 1, Czuwara 1, Kużdeba 1, Macharashvili, Michałów, Wolski, Przysiek.