LUBIN. Umowa na S3 podpisana

IMG_8825Umowa na budowę odcinka drogi ekspresowej S3 została dziś oficjalnie podpisana w Urzędzie Miejskim w Lubinie. Wykonawcą lubińskiego odcinka inwestycji będzie firma Mota Engil Central Europe. Oddanie do ruchu drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy planowane jest w drugiej połowie 2018 roku. Cała S3 połączy Dolny Śląsk ze Szczecinem.

Podpisana umowa dotyczy kolejnego odcinka trasy S3 od Nowej Soli do Legnicy. Obejmuje budowę odcinka od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe, o długości 11,3 km.

– To ważny dzień dla naszego regionu, jak i lokalnej społeczności, ponieważ ten fragment drogi S3 stanowi obwodnicę Lubina od strony zachodniej. Cała trasa od Nowej Soli do autostrady A4 będzie liczyła około 82 km długości- mówi Lidia Markowska, -z-ca dyr. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu

Wartość kontraktu to ok. 261 mln zł brutto.  Inwestycja ma być skończona w ciągu 30 miesięcy. IMG_8829

– Przed nami okres 30 miesięcy wytężonej pracy. Także proszę życzyć nam powodzenia- mówi  Dawid Bajorek z  Mota Engil Central Europe.

Kierowcy na tym odcinku będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w jednym kierunku oraz pas awaryjny. W ramach inwestycji powstaną m.in. dwa węzły drogowe, 3 wiadukty czy ekrany akustyczne. Dolnośląska S3 nie kończy się w Legnicy. Dwa kolejne odcinki połączą Legnicę z Bolkowem. Tu jednak przygotowania rozpoczęły się dużo później, dlatego podpisanie umów z wykonawcami nastąpi najwcześniej w połowie 2015 r.

SZAT/FOT.JW

Dodaj komentarz