LUBIN. Uczniowie przetestowali alkogogle

 

IMG_0743 Niecodzienny test przeszli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Młodzież testowała alkogogle, które zniekształcają widzenie i sprawiają, że czujemy się jak po spożyciu alkoholu. Akcja miała charakter prewencyjny i była związana z ostatnimi informacjami z kraju dotyczącymi nietrzeźwych kierowców.

Obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, trudności z określeniem kierunków, zniekształcenie obrazu, podwójne widzenie i problemy w ocenie odległości – wszystkie te zaburzenia powoduje alkohol. Zakładając alkogogle uczniowie mogli się o tym przekonać na własnej skórze.

– Wykorzystujemy do tego symulatory sportowe, bolidy Formuły 1.Uczniowie wykonują po jednym okrążeniu najpierw bez alkogogli a potem z okularami, które symulują stan upojenia alkoholowego- mówi Łukasz Herejczak z Wrocławia, który z akcją odwiedza szkoły w całej Polsce.IMG_0751

Ponadto przy pomocy aparatu Bling zwanego potocznie refleksówką młodzież ćwiczyła koordynację ruchową. Uczniowie na czas przyciskali pojawiające się światła robiąc to bez alkogogli. Naciskanie czujnika z alkogoglami natomiast okazało się sporym wyzwaniem.

– Akcja przygotowana została dla uczniów klas III, którzy w większości zdobyli już prawo jazdy, mówi Monika Marszałek, pedagog szkolny.

Podobne zajęcia odbędą się również w innych lubińskich szkołach, m.in. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół nr 2.

SZAT

 

 

 

Dodaj komentarz