Opublikowany: nie, Lip 10th, 2016

Lubin. Turniej Top Tenis Cup rangi krajowej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 przywiódł na korty ceglaste przy ul. Baczynowej aż 50 młodych sportowców. Wcześniej na tych samych obiektach odbyła się rywalizacja wojewódzka.

Gra pojedyńcza i debel w randze krajowej. W takiej rywalizacji udział wzięły dziewczęta i chłopcy do 12 roku życia. Organizatorem imprezy był klub TOP TENIS z Lubina, którego podopieczni również pojawili się w na kortach przy ul. Baczynowej. – Cieszymy się niezmiernie z tego powodu, że w naszym mieście po długiej przerwie udało się zorganizować turniej takiej rangi. Sama impreza nazywa się Top Tenis Cup, a zawodnicy walczyli o punkty do rankingu – komentuje Damian Jeżak, trener lubińskich zawodników z TOP TENIS.

Nagrodami był wysokiej klasy sprzęt sportowy. Na kortach mogliśmy oglądać rywalizację zawodników z Lubina, Polkowic, Wrocławia czy Szczecina. – Pierwsze starcia w singlu wygrałem dwukrotnym rezultatem, sześć do dwóch. Ogólnie jestem zadowolony, ale wiem, że chciałbym poprawić atak – komentuje Krzysztof Pajdowski z Polkowic, który po tej imprezie udał się na odpoczynek do Świnoujścia, aby po powrocie ponownie zająć się ciężką pracą na kortach.

Jakub Korydowski z Wrocławia i Tobiasz Sopoliński z Twardogóry, to dobrzy koledzy poza kortem. Jednak na nim, rywalizacja sportowa o najlepszy wynik stoi na pierwszym miejscu.

– Na wielu turniejach graliśmy ze sobą. Nasza znajomość jest wieloletnia – przyznaje Jakub Korydowski. – Celem na lubińskich zawodach była przede wszystkim gra, jak najwięcej gry, aby być w ciągłym treningu – dodaje Tobiasz Sopoliński, który wygrał wcześniej w naszym mieście Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny rangi 5 singlistów.

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..