LUBIN. Trwają przygotowania do wielkiej majówki

piwo i kwiatyBudka Suflera, Mela Koteluk i Ania Rusowicz uświetnią tegoroczną majówkę w Lubinie. Koncerty odbędą się w ramach drugiej edycji Festiwalu Kwiatów i Roślin oraz Festiwalu Piwa. 

Jeszcze nie milkną echa obchodów kanonizacji Jana Pawła II w Lubinie, a już za trzy dni ruszą kolejne edycje Festiwalu Kwiatów i Roślin oraz Festiwalu Piwa. Przygotowania do wielkiej majówki idą pełną parą.

– Stoimy już w blokach startowych, wszystko jest przygotowane pod aranżację błoni, 1,2 km płotów, scena, dwa ekrany diodowe, przygotowanie miejsca pod 70 stanowisk wystawców. Będziemy gościć 50 wystawców kwiatów, 10 piwa i 10 stanowisk gastronomicznych. Czeka nas tydzień dość wytężonej pracy – mówi Marek Zawadka, dyrektor OK Wzgórze Zamkowe w Lubinie

kwiatek 2Obydwa festiwale rozpoczną się 1 maja i potrwają do soboty, 3 maja. W ramach imprez odbędą się między innymi warsztaty florystyczne, giełda birofilska oraz pokazy wytwarzania słodyczy. Wstęp na wydarzenia jest tak jak w ubiegłym roku – biletowany.

– W obu przypadkach wstęp będzie płatny. Na festiwal kwiatów będą zróżnicowane bilety, jak wejściówka rodzinna, czy zniżkowa. Natomiast na festiwal piwa dla wszystkich chętnych będzie obowiązywała jednakowa cena biletu – dodaje dyrektor Wzgórza Zamkowego.

W tym roku organizator zaprosił wielu topowych artystów polskiej sceny muzycznej. Uczestników lubińskiej majówki czekają koncerty Ani Rusowicz, Meli Koteluk jak i Budki Suflera. Wystąpią także lokalne zespoły jak Mohers Band oraz Antymatematyka.  

DRM/ materiały: www.festiwal-kwiatow.pl,facebook.com/LubinskiFestiwalPiwa/

plakat festiwale 3 plakat festiwale 2plakat festiwale

 

Dodaj komentarz