LUBIN. Trwa zła passa Zagłębia

PA2_4992Szczypiornistki Energi AZS Koszalin pokonały KGHM Metraco Zagłębie Lubin w jedynym niedzielnym meczu 7. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczne Reidara Moistada triumfowały na parkiecie w Lubinie 24:23.

Początek spotkania mógł napawać optymizmem. Dwie pierwsze bramki zdobyła Kaja Załęczna. Chwilę później przyjezdne doprowadziły do remisu, ale kolejne bramki naszej wychowanki i Joanny Obrusiewicz sprawiły, że to miedziowe były na prowadzeniu. Siedem pierwszych trafień dla lubinianek padło łupem duetu Obrusiewicz – Załęczna. Niestety dwie zawodniczki to za mało na ambitnie grające akademiczki. Podopieczne Reidara Moistada jeszcze przed przerwą zdołały odrobić starty i do szatni schodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie wszystko miało wrócić do normy, ale to zawodniczki z Koszalina były stroną przeważającą. Miedziowe często gubiły się zarówno w ataku, jak i w obronie, co skrzętnie wykorzystywały rywalki na czele z Pauliną Muchocką, Sylwią Matuszczyk i Karliną Kalską. W bramce AZS-u kilka ważnych piłek odbiła Beata Kowalczyk i to miedziowe musiały gonić wynik. W 55. minucie było 21:23, a chwilę później 21:24. Sytuacja była beznadziejna, tym bardziej, że gospodynie nawet  nie potrafiły chwilę wcześniej wygrać podwójnej przewagi – ta zakończyła się wynikiem 0:0. Na domiar złego dwie minut przed końcem głupią karę dwóch minut załapała Aneta Piekarz. Choć chwilę później o bramki rywalek trafiła Sanja Premović i Zagłębie miało jeszcze piłkę na remis, po końcowej syrenie z wygranej cieszyły się akademiczki.

MVP meczu: Paulina Muchocka (AZS)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Energa AZS Koszalin 23:24 (12:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Robótka, Brenkus, Załęczna 4, Piekarz, Obrusiewicz 10, Konofał, Paluch, Premović 6, Lalewicz, Piechnik 2, Jochymek 1, Milojević.

AZS: Kowalczyk, Prudzienica – Kalska 5, Kobyłecka 3, Muchocka 5, Chmiel 2, Załoga 2, Błaszczyk 3, Garović, Balle, Matuszczyk 4.

Sędziowie: Brehmer – Skowronek